Wpis z mikrobloga

Co ile kilometrów należy wymieniać filtr ON w 1,6HDI (2016)? Wiem, że najlepiej jak najczęściej, ale to jeden z tych upierdliwych bez ręcznej pompki i odpowietrznika, gdzie trzeba sobie przygotować olej napędowy do zalania i jest z tym trochę gimnastyki przy samym wyciąganiu. Interwał producenta by mnie satysfakcjonował w zupełności, ale w instrukcji i necie nie mogę znaleźć dla tej konkretnej czynności.

#mechanikasamochodowa
#peugeot
#citroen
  • 10
tak, najlepiej to wymieniać co tankowanie zbiornika xD #!$%@?, 50-70 tys km


@DirtyS: Otóż o to mi chodzi, tylko nie mogę znaleźć nigdzie oficjalnej rozpiski serwisowej dla tych silników (ASO jak aso zawsze wciska niepotrzebne czynności wcześniej, więc tam też już słyszałem "co wymianę oleju"). Olej leje co 25kkm/rok zgodnie z tym co w instrukcji.

@Mithrindil:
Nie jestem osobą zmieniającą olej co 10kkm na ręcznie mieszanego przez dziewice quatro-hiper-syntetyka. Nie
@magicznyfred: Ale byłeś w ASO i faktycznie coś Ci „wcisnęli niepotrzebnie wcześniej” czy „kumpel Ci mówił”? ASO ma plan serwisowy i się trzyma tego planu. Jak w instrukcji masz wymianę oleju co 25k to co dwie wymiany wyjdzie właśnie 50k lub dwa lata.
@magicznyfred: jak wyjmiesz stary filtr dostań się do materiału filtracyjnego i ocen jego stan po danym przebiegu. Wtedy będziesz widział jak się ma przebieg deklarowany przed producenta do praktyki.

Przedzej to bym się wody obawiał która zbiera się na dnie ale chyba w każdym samochodzie jest zaworek aby ją sobie spuscic najlepiej przed zimą