Wpis z mikrobloga

Też macie wrażenie że na polskie realia ta klasyfikacja się nie zgadza?
Że jesteśmy jakieś 15 lat wstecz a co za tym idzie zmiany pokoleniowe w czasach gdy się rodziliśmy także? Przecież prawdziwa globalizacja jest w sumie od niedawna, nie była tak znacząca wtedy gdy się rodziliśmy, zwłaszcza w tym kraju i zwłaszcza jeśli chodzi o technologizację, komunikacje społeczną, co za tym idzie przemiany.

#ciekawostki #socjologia
arinkao - Też macie wrażenie że na polskie realia ta klasyfikacja się nie zgadza?
 Ż...

źródło: comment_16623313437iuHEFS39zsPt2yPx5clQ7.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@arinkao: u nas seriale lat 90 Drużyna A itp to lata 80 USA więc plus minus 10 lat w do tyłu jesteśmy jak dla mnie

W zwykłym mieście 30 tys. w Polsce tak to wygląda.


chyba na Podlasiu bo wychowałem się w mniejszym mieście i nie zauważyłem tego o czym mówisz bo rocznik 88 tak naprawdę dorastał z technologią. Nie znam nikogo w tym wieku lub w okolicach to nie
  • Odpowiedz
zwłaszcza jeśli chodzi o technologizację, komunikacje społeczną, co za tym idzie przemiany.


@arinkao: przecież jeśli chodzi o korzystanie z nowych technologii to akurat jako kraj jesteśmy do przodu
  • Odpowiedz
  • 0
nie jest tak, że nagle ktoś urodzony w 1996 już ma kompletnie inne zachowania i jest gen z, a ktoś w 1995 już inne.


@Vunshi dużo rzeczy na tym świecie jest płynne ale potrzebuje jakiegoś punktu odniesienia. Tak samo jestem tym przypadku.

Gdzieś tą granicę postawić trzeba.
  • Odpowiedz
@arinkao: nie zgadzam sie, no moze trzeba by bylo zmienic przedzial lat na glebokim podlasiu gdzie zasieg telefonu to dalej GPRS.
A tak to jesli chodzi o informatyzacje to Polska jest na wysokim poziomie. Ja mieszkajac w Warszawie 1 stale lacze mialem w 2000r a neta uzywam od 97.
Dostep do zagranicznej tv od 90r takze np z programow dla dzieci kojarze np popularnego Dj Kata co lecial na Sky
  • Odpowiedz
@arinkao: O ile nie mozna mowic, ze takich ludzi nie ma no to co za gadanie, ze jest to spory odsetek spoleczenstwe. Juz mlodsze roczniki mialy dostep do komputerow typu Atari, Amiga, rodzice osob czy dziadkowie o ktorych mowisz sami korzystaja z komorek, internetu, moze na przyklad preferuja tablet nad komputerem.
@borjaki: Kiepski dostep do internetu, sieci komorkowej na terenach kazdego kraju, nie tylko w Polsce na Podlasiu
  • Odpowiedz
@Pas-ze-mna-owce: Jakieś przykłady?

Nie mam totalnie nic wspólnego z ludźmi z lat 80. Z przygniatającą większością z nich nie umiem rozmawiać, nie mam o czym. Patrzymy na te same rzeczy zupełnie inaczej. Z kimś z roku 1988 zwykle się nie dogadam za nic, z kimś, z 2000 - bez problemu. .
  • Odpowiedz
Ja mieszkajac w Warszawie


@borjaki: No właśnie. W Wawie. Mieszkałeś kiedyś, choćby rok w małym miasteczku gdzie psy szczekają doopami? Poznałeś ludzi?
  • Odpowiedz
@arinkao: ale wiesz ze to tak samo jak pojedziesz na jakas wies np w Portugalii czy na ktorejs z Greckich wysepek to bedziesz miec to samo. Porownujac duze osrodki miejskie wcale nie odstajemy odkad skonczyla sie komuna
  • Odpowiedz