Wpis z mikrobloga

Też macie wrażenie że na polskie realia ta klasyfikacja się nie zgadza?
Że jesteśmy jakieś 15 lat wstecz a co za tym idzie zmiany pokoleniowe w czasach gdy się rodziliśmy także? Przecież prawdziwa globalizacja jest w sumie od niedawna, nie była tak znacząca wtedy gdy się rodziliśmy, zwłaszcza w tym kraju i zwłaszcza jeśli chodzi o technologizację, komunikacje społeczną, co za tym idzie przemiany.

#ciekawostki #socjologia
Pobierz arinkao - Też macie wrażenie że na polskie realia ta klasyfikacja się nie zgadza?
 Ż...
źródło: comment_16623313437iuHEFS39zsPt2yPx5clQ7.jpg
  • 35
@Vunshi: Znam niemało ludzi z rocznika 88' którzy 2 lata temu nauczyli sie obsługi smartfona, internetu trochę, bo musieli. Gdyby pracowali nadal w gówno robocie to by nie musieli. Oglądają kiepskich, wiedzą że chyba ktoś ich w robocie okrada ale co tam, obczaili gdzie biedronka i co im do szczęścia więcej potrzeba? 80 km dalej życie na poziomie europejskim w kosmopolitycznym rozwiniętym mieście wrze, 8 latki instalują rodzicom linuxa i zastanawiają
@zirytowana_plaszczka: Nie. Poza tym fakt że mieszkasz w bloku nie oznacza że korzystasz z internetu czy kablówki. W moim bloku rodzinnym, w klatce jest łącze, korzystają 2 mieszkania. Możesz mieć możliwość i ja olać.
Zazdroszczę ci że w to nie wierzysz, tzn. że żyjesz w bańce, tak żyłam, z ta swiadomością jeszcze 3 lata temu a młoda nie jestem.
@zirytowana_plaszczka: Tak, to jest szok, zgadzam się z tym. W tym szoku żyje już 3 rok bo za takim czymś idzie reszta zacofania, niewiedzy, uwstecznienia i jak zdajesz sobie sprawę że niemal cała społeczność jest zatrzymana 20 lat wstecz to ogarnia Cie niemoc, złość, bo ale jak to?
Ty się starasz, uczysz, rozwijasz od lat, masz pretensje do siebie że za mało, Twoje dziecko się uczy non stop a inni żyją
@arinkao: To się przekłada na wszystkie dziedziny życia, ludzie którzy praktycznie niczego sobą nie reprezentują, chłoną różnorakie teorie spiskowe i inne głupoty, czują się pokrzywdzeni tym że mało zarabiają, nikt nie słucha tego co mają do powiedzenia (bo mają zamordystyczne, szkodliwe i wręcz głupie poglądy) i że są na marginesie społecznym. Niestety PiS sprawił że głupota triumfuje a ludzie tego pokroju zaczęli być z niej dumni. Idiokracja welcome to.
@arinkao: im większa globalizacja tym te różnice mniejsze, ale racja, że polscy baby boomers mają się nijak do tych amerykańskich. Obecnie wstecz wcale nie jesteśmy - zoomerzy używają tej samej technologii wszędzie, też oglądają tik toka.
@arinkao: @RobieZdrowaZupke: Jestem z 94. Mam gdzieś jak się nazywa moja generacja, czy Millenials czy Zoomer, ale jestem pewny jednego. Nie mam totalnie nic wspólnego z ludźmi z lat 80. Z przygniatającą większością z nich nie umiem rozmawiać, nie mam o czym. Patrzymy na te same rzeczy zupełnie inaczej. Z kimś z roku 1988 zwykle się nie dogadam za nic, z kimś, z 2000 - bez problemu.