Wpis z mikrobloga

Powiedzmy że miałem miesiąc temu zerwany mięsień z którym nic nie robiłem, nie leczyłem, wręcz mocno go zaniedbywałem przez używki i używanie go, przez pewien czas. Do tej pory mam trochę niesprawną rękę, np. nie mogę oprzeć się dłuższy czas na ręce, o ćwiczeniach w ogóle wspominać nie będę bo rękę mam słabą jak 7 letnie dziecko.
Ogólnie nie doskwiera mi to jakoś super, ale było nieleczone. Samo przejdzie przy odpowiednim dbadniu, nie wiem, np. rozciąganiu, ćwiczeniach?
#fizjoterapia taguje #mikrokoksy i #silownia bo od ćwiczeń mi się to zrobiło.
  • 10
  • Odpowiedz
@Aammon: jesteś pewien, że całkiem zerwany? jeżeli tak to nie przejdzie samo, zerwał się. Fizycznie zmienił swoją długość i prawdopodobnie część jego funkcji przez zmiany dźwigni działającej na staw została utracona. Leczenie operacyjne daje możliwość odzyskania funkcjonalności, im szybciej tym lepiej. Rehabilitacja i ćwiczenia siłowe w pewnym stopniu przywrócą ruchomość przez kompensacje, ale z tego co opisujesz, u osoby nietrenującej może to chwile trwać.
Jaki to mięsień?
  • Odpowiedz
@Poemat: @bdm_bq: wydaje mi się że nie duże, bo by pewnie w #!$%@?ę bolało a tak ręka nie władna tylko była. Biceps chyba, bo na tej wysokości do łokcia był problem. Jak przed lustrem ręcę zacisnąłem to nic tam specjalnie się nie rosło, teraz jest niby normalnie, ale słabo. Ogólnie promieniuje ostatnio poniżej łokcia do ręki.
  • Odpowiedz
@bdm_bq: @Eliasz5000: Ktoś mi dopiero powiedział że jak zerwanie to wygląda. Badań nie miałem, nie wiem dokładnie jaka część mięśnia, ale trochę mnie zmartwiło że jeśli to coś poważniejszego, a długo już to odczuwam, zadniedbałem to i mogę odczuwać skutki nie leczenia. Niby to osłabienie mięśnia może mi już zostać. Obecnie obciążenie, napięcie ręki odczuwam nawet pisząc dłużej na klawiaturze. Myślałem że pomacham trochę hantlami to przejdzie samo,
  • Odpowiedz