Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki. Mieszkam w dość starym, wynajmowanym domu który szybko się wychładza, mamy wodę i ogrzewanie na gaz i w związku z tymi #!$%@? podwyżkami zastanawiam się czy wyjdzie mi taniej kupienie i używanie grzejników elektrycznych (olejowych) i dogrzewanie pomieszczeń (z ustawionymi grzejnikami na 3) czy korzystać jedynie z gazu? Za styczeń-luty i polowe marca zapłaciliśmy 1700 zł i to kwota przy pilnowaniu się zeby grzejniki non stop nie #!$%@? na 5. Co się bardziej opłaca?
#gaz #problem #pytanie
  • 5
@katienca: Bez podania powierzchni trudno powiedzieć, jakbym miał strzelać to inwestycja powinna uwzględniać przynajmniej 2+ lata - tak elektryczne ogrzewanie może być bardziej opłacalne.
@katienca: w najgorszym wypadku wyjdziesz na "zero", ja bym kupował grzejniki elektryczne (olejowe). Sam mam pompę ciepłą i przy - 20 st. piec na olej opałowy. Paradoksalnie to będzie pierwszy rok, w którym prawdopodobnie zapłacę mniej niż miałbym kupować węgiel lub jego ekwiwalent, bo ta moja opcja była najdroższa przez ostatnich 5 lat. Ale ta opcja była najbardziej bezobsługowa (luksus ;]). I jeszcze teraz dostanę 2 k zł.
się czy wyjdzie mi taniej kupienie i używanie grzejników elektrycznych (olejowych)


@katienca: nie, ponieważ to będzie drogie. Jak chcesz się dogrzać prądem to tylko pompa ciepła/klimatyzacja.