Wpis z mikrobloga

uwalili ustawy OZE.

Mamy problem z budową wiatraków, rozwalili prosumenta


@Bad_Wolf: przecież nie dlatego by nie budować, tylko dlatego by to robił konkretnie Orlen i buduje te wiatraki.
  • Odpowiedz
@adam-photolive: Moim zdaniem aspekt OZE jest tu pomijalny, a za dużo paneli i wiatraków w naszym systemie opartym o węgiel zrobi więcej szkody jak pożytku. Największym przewinieniem jest robienie loda górnikom i brak atomu, ale umówmy się że brak atomu to problem ogólnie polski, a nie pisowski.
  • Odpowiedz
Pytam po bo prostu chciałbym wiedzieć


@TM6XUlgvbz5kxzqnzYZF: jak z kimś negocjujesz to nie mówisz publicznie, że za dużo na wojnie zarabia i powinien oddać część zarobionej kasy (w kontekście Norwegów co zarabiali na wyższych cenach gazu z powodu wojny)
  • Odpowiedz
wiatraki oraz PV mogą być w tym momencie co najwyżej miłym dodatkiem, wisienką na torcie sprawnie działającego systemu elektroenergetycznego, a nie jego podstawą.


@Wykuwrizator: Podobne wnioski miałem na studiach od różnych profesorów. Analizowaliśmy, co jest najbardziej opłacalne ekonomicznie i wniosek był taki, że wszystko uzależnione jest od warunków, czyli tam gdzie mocno i często wieje - wiatraki, tam gdzie są warunki wodne - elektrownie wodne, itd.

Wytwarzanie energii jest zawsze
  • Odpowiedz
Jak ktoś tu pisze, że za kryzys energetyczny odpowiada „uwalenie” wiatraków przez PiS, to jedno wielkie XD dla niego.


@Wykuwrizator: jakbyś był inżynierem to wiedziałbyś, że mamy w tym roku problem z rocznym bilansem źródeł a nie stabilnością systemu. Tak, OZE pogarszają stabilność sieci, zwłaszcza jak ta nie pozwala na za dużo bo jest przestarzała i ma przestarzałe źródła

Energetyka wiatrowa zmniejsza konsumpcję paliw (zwłaszcza) zimą - i to jest
  • Odpowiedz
Podobne wnioski miałem na studiach od różnych profesorów. Analizowaliśmy, co jest najbardziej opłacalne ekonomicznie i wniosek był taki, że wszystko uzależnione jest od warunków, czyli tam gdzie mocno i często wieje - wiatraki, tam gdzie są warunki wodne - elektrownie wodne, itd.

Wytwarzanie energii jest zawsze ściśle powiązane z ekonomią (opłacalnością)


@neeet: czy te obliczenia uwzględniały zagrożenia polityczno-militarne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TM6XUlgvbz5kxzqnzYZF: celowo zmienił prawo tak aby polska szła w węgiel a nie w wiatraki zeby lizać dupe gornikom i teraz mamy tego skutki


@adam-photolive: A następnie, żeby lizać dupe Brukseli, ograniczyli wydobycie węgla i uruchomili program "czyste powietrze" nakłaniający ludzi do wymiany pieców węglowych na piece gazowe ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@neeet: Dokładnie tak, w Polsce nasłonecznienie nie jest tak korzystne jak chociaż kawałek dalej na południe, w związku z czym dużo mniej opłacalne są elektrownie PV na większą skalę. Jeśli chodzi o wiatr, to rządowi obrywa się za w mojej ocenie słuszny ruch - przeniesienie inwestycji w turbiny wiatrowe z lądu, gdzie mają one negatywny wpływ na krajobraz i mieszkańców, na morze, gdzie oprócz wyeliminowania powyższych czynników, warunki wiatrowe są
  • Odpowiedz
uruchomili program "czyste powietrze" nakłaniający ludzi do wymiany pieców węglowych na piece gazowe ¯\(ツ)/¯


@Shadowglory: nikt nie zmuszał, można było do lipca 2021 brać kocioł węglowy z podajnikiem

Jestem, ale nie wiem, rozwiniesz na czym ten problem konkretnie polega, albo jak ma się do mojego stwierdzenia które
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TM6XUlgvbz5kxzqnzYZF: to może się zainteresuj i poszukaj a nie głupio pytasz. Teraz już gówno mógł zrobić. Każda opcja, która rządzi od 89' mniej więcej podobne gówno robiła i teraz jest co jest. A Twoje pytanie brzmi jakbyś chciał udowodnić, że nic nie można zrobić. Jak sie żyje z dnia na dzień to tak potem jest. Wszystkie opcje od lat #!$%@? pieniądze byleby w korycie było i wyborcy ochoczo zagłosowali. Ci
  • Odpowiedz