Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 85
Hej, @MglawicaKraba, wiem, że jesteś po prostu kolejnym trollem z neuropy, o czym świadczy rozbudowana czarna lista, ale dlaczego porównujesz kult Bandery, który jeszcze do niedawna był przedmiotem sporu na linii Ukraina - Unia Europejska, do tego, że w jednym polskim mieście powstała jedna ulica im. Lupaszki, która w dodatku od dawna nie istnieje?
Tymczasem (dane z Wikipedii, chyba nie powiesz mi, że to kłamstwa i ruskie onuce) bandera na Ukrainie jest honorowym obywatelem licznych miast, według Wikipedii ich liczba stałe rośnie, w 2016 na Ukrainie stały 44 pomniki Bandery, a Lwowska Rada obwodowa ustanowiła rok 2019 rokiem Bandery.
Naprawdę, jeśli robisz to za darmo, to Ci współczuję. W sumie jak robisz to za pieniądze, to też współczuję, ale chociaż coś z tego masz.
Nie sposób udawać, że kult Bandery na Ukrainie nie istnieje, nie sposób udawać, że nie powinien to być dla państwa polskiego problem i nie sposób udawać, że wszelkie przejawy tegoż kultu powinny być tępione, a po wojnie powinniśmy oczekiwać, że Ukraina zacznie go zwalczać.
Na zdjęciu pomnik z Tarnopola, też fotka z Wikipedii. Wydaje mi się, że to nieco więcej niż nieistniejąca ulica z Białegostoku. Wyciągać kapiszon sprzed paru lat - brawo
PS oczywiście życzę Ukraincom jak najlepiej, nie ma powodu, by było inaczej, Rosja bezprawnie najechała inny kraj, a Polacy zachowali się dobrze, przyjmując uchodźców wojennych z kraju objętego wojną.
#ukraina #rosja #bekazneuropy #bekazlewactwa
  • 54
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@goferek: próbowałem wyszukiwać w Google, znalazło mi tylko dymy z 2019 z Białegostoku i właśnie tę tabliczkę wrzucono do wpisu.
Teraz sprawdzam - ok, więc została jedna, w Krakowie, wg Google maps za jeszcze jakieś miejsca tak nazwane, ale to nie są ulice, tylko ktoś tak nazywał miejsca sobie xd
@Shatter: Lupaszka nie miał znaczenia dla historii Polski, to marginalna postac, którą bez straty można pominac./ Bandera był dla Ukrainy istotną postacią.
Dlatego łatwiej zrezygnowac z Lupaszki nam niż Ukraincom z Bandery.

wszelkie przejawy tegoż kultu powinny być tępione, a po wojnie powinniśmy oczekiwać, że Ukraina zacznie go zwalczać.


@Shatter: Nie zacznie tylko przez naciski samej Polski stawiasz postulaty oderwane od rzeczywistosci.
Gdyby zaczeli tak nagle to zapewni to paliwo
@Shatter:
#!$%@?ąc od tego przypadku to typowe odwracanie kota ogonem podobnie jak ze sporami z Izraelem.

Co innego pojedynczy bandzior, pojedyncze przypadki dyskryminacji ze strony najczęściej nizin społecznych, a co innego systemowa, odgórnie narzucona przez elity, uzasadniona ideologicznie, zorganizowana politycznie, dyskryminacja, kłamstwa historyczne czy ludobójstwo.

Nawet nie próbuj ich przekonywać i tak będą wmawiać, że to to samo.
Lupaszka nie miał znaczenia dla historii Polski, to marginalna postac, którą bez straty można pominac.

Jeszcze powiedz, że nikt go nie nazywa "bohaterem", a już na pewno nie na wypoku, a już na pewno nie we wpisie o którym piszesz.


@szurszur: @MglawicaKraba:

Znacie w ogóle historię Łupaszki, czy porównując go do Bandery po prostu tak sobie #!$%@??

https://ipn.gov.pl/pl/historia-z-ipn/102255,Lupaszka-partyzancka-legenda.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Dubinkach
Znacie w ogóle historię Łupaszki, czy porównując go do Bandery po prostu tak sobie #!$%@??


@oydamoydam: Po co mnie wołasz? Co z tego co napisałem jest nieprawdą? Nie wołaj mnie po raz kolejny gdy sie nie odnosisz do tresci mojego wpisu tylko do tego co sobie uroiłeś.
nie chce Ci się czytać własnych linków?


@MglawicaKraba: Ale ja tam nie znalazłem nic złego, może ty mi wklej, może wiesz to czego ja nie wiem.

Łupaszka walczył z okupantami Polski: Niemcami, Sowietami i Litwinami tak samo jak dziś walczą Ukraińcy z Rosjanami.

Ukraińcy zabijając kolaborantów są tacy sami jak Rosjanie?

bronienie gówna na zasadzie "moje gówno mniej śmierdzi"
Ale ja tam nie znalazłem nic złego,


@oydamoydam: a. No to ja Cię czytać uczyć nie będę. Strata czasu, nie za to mi płacą - przyszedł prikaz z centrali jak w czasie covida, gdy nie podobały ci sie jakiekolwiek działania rządu byłeś szurem, tak teraz jak cokolwiek ci sie nie podoba w "nieskalanej" ukrainie jesteś ruska onuca i tyle. Ja już swoje 30 srebrników dziś zrobiłem, także idę obalić basa (
@Shatter: Rakiety walą w domy, flaki latają dookoła a Ci dalej grzeją Banderę. Może najpierw ugaśmy ten pożar i wyrżnijmy grasujące za miedzą orki a potem na spokojnie się wszystko rozliczy. Mam dziwne przeczucie graniczące z pewnością, że po stronie Ukrainy nie padnie ani jedno słowo sprzeciwu.