Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@susyko: też mnie nic nigdy nie bolało a potem się okazało że prawie cała góra do roboty i trzeba było słono zabulić, więc lepiej nie być tak głupią jak ja i chodzić regularnie.
@BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: o to ja w tym momencie, nawet do dwóch dentystów chodziłam, "jest dobrze, nie widzę powodu do zmartwień", ale ząb zaczął boleć poszłam do specjalistki i teraz już 3 zęby kanałowo wyleczyłam, łatanie ubytków, a końca nie widać
@Niebadzlosiem: wiem, że z tej perspektywy kiedy nie boli jakoś bardzo i da się wytrzymać, ciężko się przełamać i wydać tyle kasy na leczenie, ale nie zwlekaj zacznij już łatać co
@michal1498: na zebach sie nie oszczedza niestety. Nic mnie nie bolalo od dzieciaka, ale chodzenie na wizytt dopiero jak zacznie bolec to kretynskie podejscie - jak boli to juz cos powaznego sie dzieje. Warto tez pojsc na kontrole do roznych dentystow i serio zrobic wszystko co tam znajda dla swietego spokoju. Przed zalozeniem aparatu moj regularny dentysta mowil ze jest git i niechh ortodonta powie czy mamy cos jeszcze leczyc xD
@korpoRator:
Jak się nie usuwa regularnie kamienia nazębnego to zaczyna schodzić poniżej linii dziąseł dlatego ci je zorała i krwawiły. Mi na kamień #dentysta polecił pastę dla palaczy dwa razy w miesiącu. One mają silne właściwości ścierające. Żadne mycie zębów nie da ci takiego uczucia czystości jak użycie irygatora po.
@michal1498: Ja sie w koncu zmotywowalam do zrobienia, i w koncu 6 zebow zrobilam bez znieczulenia za 1800 zl (w Warszawie) xD mozna isc na nfz ale dostaniesz te czarna plombe lepiej to niz chyba nic. I pamietaj prochnica to choroba zakazna i nieleczona moze prowadzic nawet do sepsy.
No kurde zarabiam 3000zł a na głupiego zęba mam wydać 500zł + Do zrobienia mam z 4/5 zębów to pewnie rok bym musiał pracować by zęby zrobić xD


@Niebadzlosiem: jakbyś regularnie chodził do dentysty to byś miał wydatek 500 zł na pół roku. poza tym dziwna cena, za plombe max 200-300zł się płaci
@michal1498: pro tip raz na jakiś czas stosuje elmex zielony nakładam na zeby palcem i trzymam ile da rade 10/15 min. Mycie częśćiej niż 2 razy. Soniczna szczotka fajna jakby była z aplikacją najlepiej czyści. Do tego nici. Pasty dobre nie wybielające. Samo szczotkowanie no #!$%@? 2 minuty to minimum więć można i dłużej. Uzywanie płynów do płukania najlepiej bez alkoholu bo podrażania. Można też takie odświeżacze z alko do ryjca
@phoropter: ale wiesz ze dostaniesz pytania czy chcesz czarną plombe czy płatne wypełnienie od 80 do 120 czy ileś tam nfz to tylko refundowanie pracy lekarza a materiały mozesz płacić same np. pantomogramu całej szczeki na nfz nikt nie daje tylko robisz sama
@michal1498: Aaaa i pamiętaj bo #!$%@? moda jak z antyglutenem.
#!$%@?ą niektórzy ze flour to zło xDDD no jak ktoś jest na niego uczulony
https://kosmetykinaturalne.com.pl/blog/dlaczego-warto-korzystac-z-pasty-bez-fluoru.html
OWszem da się przedstawkować ale wystarczy kupować taki który nie ma granic maksymalnych do tego 1500 ppm
https://www.mp.pl/pytania/pediatria/table/B25.QA.1.9.1.
Stosować pasty takie wypośrodkowujące to 1500 powiedzmy 600-1000 i będzie gitówa.
Czyściłem tymi naturalnymi zeby bolały potem ( w sensie miesiąc dwa od zaczęscia stosowania) naturalnego bio gówna.
Pobierz DrumBass - @michal1498: Aaaa i pamiętaj bo #!$%@? moda jak z antyglutenem. 
#!$%@?ą ...
źródło: comment_1662200926ngCj29dr9gVym6o1EJrTbd.jpg