Wpis z mikrobloga

@Niebadzlosiem: Lecz zęby teraz. Ja tez mialem na studiach taki moment, ze mialem popsute 2 zęby i było mi szkoda kasy, bo zawsze na coś było potrzebne. Oczywiście tez nie mialem za dużo. To były akurat dwie szóstki i uwaga - obie się rozkruszyły ( ͡° ʖ̯ ͡°) Po prostu pewnego dnia jedna została w jabłku, a druga się rozkruszala powoli. Potem wydałem krocie, żeby tam wstawić
Stosunek zarobków do dentysty w tym kraju leży i kwiczy.


@Niebadzlosiem: Nie tylko w Polsce jest tak drogo. W Anglii to samo jak nie gorzej, jeżdżą robić zęby do Europy np. na Węgry czy do Polski bo nawet z biletem w obie strony wychodzi taniej
@Niebadzlosiem: wiadomo że to pewnie zależy co masz do zrobienia i w jaki sposób, ale ja za "zwykłe" leczenie czyli rozwiercenie i wypełnienie światłoczułym kompozytem płacę 290zł. 500zł to chyba cena warszawska albo drogi dentysta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Radzę sprawdzić u innych bo ceny potrafią się sporo różnić między gabinetami.

Jeśli dużo nie zarabiasz to tym bardziej lepiej weź się za zęby bo teraz zapłacisz 300
@marekrocki2: zrób sobie chociaż pantomogram. Wiele torbieli naczyniaków guzów zapaleń kości, zapaleń zatoki itp dzieje się bezobjawowo do momentu gdy są w #!$%@? wielkie i np łamią żuchwe czy perforują zatoki. Nie żebym cię straszył ze cos masz to bardziej kwestia dbania o siebie. Niebezpieczne dla życia rzeczy w tej okolicy są dość rzadkie ale raz na rok (a w twoim przypadki raz na 34 lata) warto wydać 90 zł i
@michal1498 mnie boli najbardziej że rodzice od dziecka nie wpoili mi dobrych nawyków dbania o zęby. Wcześniej chodziłem do stomatologa regularnie, ale od kilku lat zaniedbałem sprawę i jak poszedłem ostatnio na przegląd to się za głowę złapałem jak mi pani doktor kosztorys przedstawiła. Najsmutniejsze jest to że chęci na zrobienie tych zębów są, ale nawet mimo całkiem niezłych zarobków po prostu mnie na to nie stać ( ͡° ʖ̯