Wpis z mikrobloga

@WielkiNos: Wypadek śmiertelny spowodowany pod wpływem alkoholu powinien być rozpatrywany jak umyślne zabójstwo.


@camelinthejungle: Ja rozumiem emocje ale ładnie poleciałeś XD Zawsze zastanawia mnie skąd się biorą tacy, co takie coś plusują. Bo brzmi super ale jest zwykłym populizmem? Ja to się w sumie nie dziwię, że PiS wygrywa wybory, jak tu najprostszy populizm wystarczy.

Gościu nie może być sądzony za umyślne zabójstwo, ponieważ sąd ma bardzo ciężko udowodnić czyjąś intencje w czymś. Nawet umyślne spowodowanie wypadku byłoby niemożliwym do udowodnienia.

Tak bardzo jak mnie poruszyła wiadomość o tym wypadku (bo wyobraziłem sobie swoją rodzinę), tak denerwują mnie te populizmy. Ja gościa nie bronie, sam dałbym mu największy wymiar kary, ale cieszę się, że póki co żyjemy w kraju w którym prawo jest respektowane.

Żeby mówić o umyślności, trzeba byłoby udowodnić, że jego głównym celem wejścia w samochód było zabójstwo, a nie przemieszczenie się z punktu A do punktu B. W Polsce, szczęśliwie, mamy dalej domniemanie niewinności.

Doczytajcie trochę jak działa prawo zanim będziecie znów plusowac takie populizmy jakby to PiS w głównym wydaniu wiadomości zrobił

#wypadek #przemyslenia
Pobierz
źródło: comment_1662113325Vjnrg0WYJ37TQaMURuD0Fn.jpg
  • 5
@zaxang: jest pewien sens w tym co mówisz, problemem jest jednak zbyt łagodne prawo.
Konfiskata pojazdu, potrójny wymiar kary (mnożnik x3) czy publikowanie zdjęcia takiego osobnika były wskazane przy przestępstwach prowadzenia samochodu pod wpływem, i żeby była jasność to samo powinno obowiązywać w przypadku narkotyków.
@camelinthejungle: A to tutaj mogę się zgodzić, że wypadek śmiertelny w momencie kiedy kierowca jest pijany, powinien być zdecydowanie wyżej karany.

Problem pojawia się w "priorytetyzacji" karania. Jeśli za celowo zabójstwo mamy do X lat więzienia, to dlaczego za nieumyślne spowodowanie śmierci też ma być ten sam okres? Ja wiem, że gościu powinien być świadomy, że wchodząc pijany do auta może kogoś zabić (sam bym tak pomyślał). Ale wciąż umyślności w
@paaszczaktaxi: jakie kuu**wa łagodne prawo?? Wiesz w ogóle o czym mówisz?
Wysoka kara finansowa (kilkanaście tys zł), odebranie prawa jazdy (tutaj pewnie dożywotnio), więzienie (całkiem możliwe) i REGRES z OC (tutaj spokojnie roszczenia mogą sięgnąć setek tysięcy zł, zatem sprawca może zostać bezdomny).
Prawo obecnie w PL jest bardzo ostre wobec kierowców po alkoholu, i baaardzo łagodne wobec trzeźwych bandytów na drogach.