Wpis z mikrobloga

@kommie: Jesteś dzbanem, a to, ze z krakowa to nie ma zadnego znaczenia, a raczej wstyd dla tego miasta. Zajęcia z religii maga byc katolickie, prawoslawne, muzulmanskie - w zaleznosci od potrzeb. Tylko taki dzban jak ty moze pomyslec, to co napisales.
@kommie: W miejscowościach na podlasiu gdzie jest sporo prawosławnych w szkołach masz w trakcie tej jednej godziny religii podział klasy- część uczniów idzie na religię kat. część na prawosławną. Tak to się tu odbywa. A jak ktoś ma wpisną etykę to zawyczaj nie idzie nigdzie i ma wolne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kommie: ja w szkole widziałem jak była normalnie religia prawosławna, była etyka. Każdy składał deklarację na początku roku i miał wybrane zajęcia albo wolne. Cerkiew ma jakieś swoje struktury, które to ogarniają już od lat.

oczywiście widziałem też patologie, w których każdy był domyślnie zapisywany na religię katolicką, ale to wynika z nieznajomości swoich praw przez rodziców i uczniów
@kommie: jak religia będzie obowiązkowa to niech szukają na jeden semestr kapłana Shinto a na drugi Chasydzkiego rabina. Po co? żeby uczniowie dalej mieli semestr wolnego zanim dyrektor znajdzie.