Wpis z mikrobloga

Pytanie do ludzi z IT. Jestem w nowej firmie i wszyscy z doświadczeniem rzucili papierami (prawdopodobnie chodzi o niskie zarobki). Firma powiedziała tylko "niech idą" #pdk Ogólnie widać, że mają #!$%@? na ludzi z doświadczeniem, a to oznacza, że nie warto się starać. Motywacja spadła. Jednak nie o to chodzi. Genialni managerowie wpadli na pomysł, aby zatrudnić 4 nowe osoby (budżet około 9k brutto zł na jednego) i przepisać wszystkie aplikacje wewnętrze w firmie od nowa (wiedzę o obecnych aplikacjach miały osoby, które odchodzą)... Oznacza to kolosalny #!$%@?, a gdzie jeszcze utrzymanie obecnych apek do czasu zmiany... Firma tłumaczy to też tym, że teraz na rynku pracy są takie zawirowania i nie zamierzają nikogo zatrzymywać.
Nie rozumiem tej logiki managerów - pozbyć się pracownika z doświadczeniem, nie dać mu fajnej podwyżki, ale na 4 nowe osoby z zerową wiedzą już pieniądze są...

Ewakuować się z tego #!$%@?łka?

#pracbaza #praca #korposwiat #programowanie #informatyka

Ewakuować się z tego kurwidołka?

  • Odejdź od tych Januszy, nie ma tu przyszłości 84.3% (86)
  • Zostań i ugaś pożar za 10k zł brutto m/c 15.7% (16)

Oddanych głosów: 102

  • 11
@CalibraTeam:

jeden dostanie podwyzke to zaraz drugi i kolejny bedzie chcial

zmienic prace tez nie tak latwo wbrew temu co pisza na wykopie, szczegolnie jak ktos ma juz rodzine i nie ma czasu na przygotowania do rekrutacji, a pracodawca to wykorzystuje na swoja korzysc
@CalibraTeam: kolejni niezastąpieni:)
I jak widać mylą się.
Uwierz, że ci wyżej dobrze wiedzą na co mogą sobie pozwolić i widocznie przeliczyli że lepiej im się opłaca zatrudnić nowych. Wyjdą na tym dużo lepiej niż dając podwyżkę i płacąc przez kolejne kilka lat więcej. Przyjdą nowi będą chcieli się wykazać, nauczyć i zdobyć doświadczenie i sobie poradzą. Na początku będzie ciężej ale dadzą radę bo nikt nie jest niezastąpiony. I do
@CalibraTeam: Po takim zdaniu ze strony managementu zapewne w kodzie siedzi niezła pasta, albo ludzie którzy to pisali trzymali know how dla siebie.

Z punktu widzenia menadżera to jedyne rozwiązanie, żeby utrzymać funkcjonalność aplikacji, ale wy jako pracownicy będziecie mieli do posprzątania taki gnój, że po zakończeniu tego projektu będziecie błagać o skrócenie wypowiedzenia.
@CalibraTeam: Sorry ziomek, ale za 9k brutto to nikt doświadczony nie przyjdzie, więc stworzycie takiego samego potwora jakiego pewnie stworzyli odchodzący programiści i za kolejne 4 lata znów będzie trzeba przepisać bo nie będzie się do niczego nadawał. Nauczyć się niczego nie nauczysz no bo i jak jeśli po pierwsze nie ma od kogo się uczyć, dwa będzie wieczny #!$%@? i robota na wczoraj, przez co nie będzie czasu na porządny
@markaron: fajnie to opisałeś. Na rozmowie mówili mi jaki to nie czeka mnie rozwój, że zespół jest doświadczony i zgrany a tu się okazało, że 4 programistów seniorów jeden po drugim złożyli wypowiedzenia i z tego co wiem, firma nawet nie chciała negocjować warunków. Managerowie musieli wiedzieć juz wcześniej, że seniorzy będą chcieli odejść - przecież nie robiliby bez sensu rekrutacji.
Jeśli tu zostanę to czeka mnie ostry #!$%@? i gówno