Wpis z mikrobloga

#budowadomu

mam działkę, mam MPZP, mam już materiał i wybrany projekt.
co teraz powinienem zrobić? kupić projekt i co? iść gdzieś do urzędu miasta? do architekta czy co robić żeby szło to w dobrym kierunku żeby zacząć po nowym roku budowę.
  • 4
  • Odpowiedz
@duszek360: najlepiej? Skontaktować się z lokalnym dobrym architektem, on powie co i jak. Projekt, który Ci się podoba musi być dostosowany do Twojej działki i zapisów MPZP - czyli architekt albo zrobi Ci dostosowanie Twojego wybranego projektu albo zaproponuje indywidualny. Architekt później może za Ciebie złożyć wszystkie dokumenty do starostwa w celu wydania pozwolenia na budowę. Jeśli oczywiście dom pod takie podchodzi. Do tego po drodze trzeba zorganizować: warunki przyłączenia wody,
  • Odpowiedz
najlepiej do architekta, on zrobi adaptacje projektu do działki i powie Ci co masz załatwić (większość projektantów bierze te formalności na siebie.
W międzyczasie możesz zrobić mapę 1;500 u geodety
  • Odpowiedz
@duszek360: Znajdź architekta, pogadaj z nim, pokaż projekt który Ci się podoba. Możliwe że narysuje Ci taniej niż gotowiec a i tak potem musi Ci ktoś go na działce zaadaptować więc czasami 2x zapłacić możesz.

Najlepiej szukaj takiego co uprawnienia kierownika budowy to masz wszystko w pakiecie :)
  • Odpowiedz
@duszek360: pójść do architekta - żeby rozpocząć prace nad koncepcja i projektem. W międzyczasie (jeśli tego nie robiłeś) sprawdzenie granic przez geodetę + polecić wykonanie mapy do celow projektowych (to trwa czasem 2-3miesiące). I jeśli wiesz gdzie mniej więcej chcesz pozostawić dom: badania gruntu przez geotechnika.

Można oczywiście to wszystko zlecić architektowi (geodeta, mapa, badania gruntu), ale on sobie pewnie do wszystkiego doliczy marże.
  • Odpowiedz