Wpis z mikrobloga

Dobra po raz kolejny słyszę o tarciach Zalenski-sztab generalny ale tym razem mówił o tym łukaszenka ( ͡° ͜ʖ ͡°) według kartoflarza wojskowi nie chcą już przedłużać bezsensu wojny i chcą rozejmu. Chyba Łukaszenka obserwuje na twiterze naszych OSINTowców bo u nich widziałem takie wpisy. Fajnie by było jakby ktoś dał w końcu jakieś dowody na te tarcia bo takie gadanie bez źródeł równie dobrze może być powielaniem propagandy.
#ukraina
  • 16
@Konigstiger44 szczerze mówiąc pierwsze słyszę o tym, żeby to wojskowi narzekali na bezsens wojny (czyli czegoś, do czego szkolą się całe życie) i chcieli rozejmu. Jedyna sytuacja, w której mogę sobie coś takiego wyobrazić to druzgocąca przewaga przeciwnika, wobec której kontynuacja działań zbrojnych to tylko przedłużanie agonii i wysyłanie żołnierzy na pewną, bezsensowną śmierć.
Takiej sytuacji po stronie ukraińskiej jednak nie ma. Wątpię, żeby Amerykanie wysyłali sprzęt za miliardy dolarów armii, która
obserwuje na twiterze naszych OSINTowców bo u nich widziałem takie wpisy

@Konigstiger44: Citation needed. Kojarzę, że @wolskiowojnie wspominał, że istniał pewien konflikt w kontekście kontrofensywy na Siewierodonieck a w szerszym konflikcie - kontrofensyw w ogóle. Generalicja stawia na powolne mielenie Rosjan, gdzie politycy naciskają na widowiskowe, ale bardzo ryzykowne, kontrofensywy, ale nie spotkałem się z żadnym polskim OSINTowcem (no chyba że do tego grona zaliczymy Piotra Panasiuka xD), który twierdziłby, że
@Konigstiger44: No i dajesz na potwierdzenie dokładnie to, o czym ja piszę - że generałowie różnią się z politykami w strategii walki, ale nijak nie wynika z tego, że powielają #!$%@? Łukaszenki o chęci zawarcia rozejmu, podobnie zresztą nijak z tego nie wynika, że takowe #!$%@? wysuwają polscy osintowcy. A przynajmniej nie wynika to z żadnej wypowiedzi, którą przywołałeś.
: Jurij Butusow, Arestowicz i Krywonos


@wolskiowojnie: No właśnie oni też są poza publicystami w jakiś sposób politykami ale jak arestovich takie coś mówi to może coś w tym jest. Odnoszę wrażenie że coraz częściej się będzie pojawiać narracja Zalenski wcale nie jest taki fajny a odbijanie terenów to tylko niepotrzebna śmierć ukraińskich żołnierzy. Ukraińcy mają się cieszyć z tego że przetrwali i pogodzić się z utraceniem terenów. Politycznie zaakceptowanie utracenia
No właśnie... dlatego duża ostrożność z jednej ale z drugiej


@wolskiowojnie: No ja ostatnio jedyne co jestem stwierdzić na temat konfliktu na Ukrainie to wiem że nic nie wiem, Bardzo duży pytań a mało odpowiedzi ale to może dobrze bo pewne sprawy lubią ciszę. Tutaj za przykład ofensywa w chersoniu która mam wrażenie jest bardziej odciągnięciem ruskich z Dobasu gdzie świeże jednostki rezerwowe przybyłe z rosji mogłyby dużo namieszać a tak