Wpis z mikrobloga

Wy serio tam macie dalej 5 lekcji języka polskiego w tygodniu? Jako mgr inż około 30-stki już wam mówię że znajomość języka polskiego w tym kraju jest bezwartościowa (w innych też), a znajomość czegoś takiego jak treści lektur napisanych w języku polskim to xD Nawet 10 groszy za to nie dostaniecie. Zrezygnujcie z tych lekcji jak się da i w tym czasie róbcie coś innego co da wam jakiś pożytek, choćby np. struganie kredek was bardziej rozwinie ( ͡° ͜ʖ ͡°) trzymajcie się w tych psychiatrykach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gimbaza #szkola #licbaza
  • 31
@puto: No nie wiem. Często po pisowni łatwo rozróżnić człowieka myślącego od kogoś mniej kumatego. Zdecydowana większość, kalecząca swój język, to osoby mnie inteligentne. Zobacz jak ludzie piszą na tym portalu. ;)
Nawet 10 groszy za to nie dostaniecie.


@puto: myśle, że lepsze szanse na dobra prace ma ktos kto potrafi sie wysłowić na rozmowie w sprawie pracy niż typ gadający jak patologia z rynsztoka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@saviola7 ale od czytania nudnych lektur pisać i czytać ze zrozumieniem się nie nauczycie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Wiskoler_double polak ( ͡º ͜ʖ͡º) moge odpowiedziec na pytanie na które odpowiedz zna tylko polak ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@asdfghjkl jak juz masz czytać polskie książki to czytaj jakieś mądre o świecie, historyczne, podroznicze czy cokolwiek co rozwinie twój swiatopoglad + bedziesz miał coś ciekawego do powiedzenia. A takie książki jak "poczwarka" czy inne duperele to odstaw do antykwariatu ( ͡ ͜ʖ ͡)
@saviola7 ja celowo piszę z małej to po pierwsze a po drugie piszę na komórce właśnie to nie wszystkie znaki klepię. A po trzecie nie ma to żadnego wpływu na życie. Ale jak chcecie xD nie ja zmarnuję najlepszy czas mózgu na bzdury które dorośli przegrani ludzie wam wmawiaja że musicie znać xD
@Wiskoler_double: @saviola7: @asdfghjkl: aha i żeby była jasność ( ͡° ͜ʖ ͡°) to nie ja ustalam te zasady. Ja wam tylko przekazuję wskazówki po 8 latach na rynku pracy i wyższych studiach, co jest a co nie jest potrzebne. Wiadomo są jeszcze przedmioty które są dyskusyjne ale ja mówię tylko to czego jestem pewien ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tego polskiego
wyższych studiach


@puto: A te wyższe studia były potrzebne? Bez nich sobie daję świetnie radę, a znajomość poprawnej pisowni w więcej niż jednym języku przyniosło mi więcej korzyści. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@saviola7: tak przydały się bo rozwijają mózg mocniej plus uczą się uczyć. Ponadto masz styczność z rzeczami często abstrakcyjnymi których masz się nauczyć xD Także nie ma rzeczy której się nie jestem w stanie nauczyć. A jak jeszcze z tego papier i zawód to dodatkowy profit.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kupkesobieciagne: Od zawsze tak było że młodzieży uczącej się nie podobały się lektury które miała przeczytać. Również pomstowała na interpretację wiersza tego czy innego autora. Nikt w takim wieku nie dostrzega że takie dociekania "co autor miał na myśli" pozwala otworzyć kilka klapek w mózgu, stworzyć nowe synapsy poza utoriwanymi stereotypami. To samo dotyczy lektur, po czasie zaczyna się doceniać to że ktoś pokazał nam inna literaturę niż tylko lekka beletrystyka,
Nikt w takim wieku nie dostrzega że takie dociekania "co autor miał na myśli" pozwala otworzyć kilka klapek w mózgu


@Wiskoler_double: Nie, nie pozwala.

To samo dotyczy lektur, po czasie zaczyna się doceniać to że ktoś pokazał nam inna literaturę niż tylko lekka beletrystyka


Szkolne lektury to nie jest coś niesamowitego, tylko w większości przypadków ściek stworzony przez ludzi z poprzednich światów, takich słabowitych małych kurdupli 160-165 cm, praktycznie inna rasa,