Wpis z mikrobloga

Jestem tak w-------y na moją pracę, że zastanawiam się, czy się nie zwolnić i w czasie wypowiedzenia szukać nowej pracy. Wróciłem z bardzo wyczerpującego kontraktu. Nie dostałem żadnego awansu, podwyżki i auta chociaż obiecano mi przed wyjazdem, ale w zamian dostałem masę nowych obowiązków, które wykraczają wręcz poza moje stanowisko. Doszedł mi zaszczyt współpracy z nowym kierownikiem, który tylko czeka na moje potknięcia i punktuje mnie jak może.
Niestety, w trakcie pracy słabo rozmawiać z HR z innych firm więc pozostaje mi chyba tylko rzucić wypowiedzeniem i uwolnić się od problemu.
Jak szuka się teraz pracy? Pytam serio, bo ostatni raz robiłem to 7 lat temu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #praca #korposwiat #hr
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Defender: Podpowiem. Jak rzucisz papierami to:

- po pierwsze będziesz miał spore pokłady motywacji żeby znaleźć pracę przed końcem okresu wypowiedzenia
- po drugie najprawdopodobniej każą ci odebrać urlop do końca okresu wypowiedzenia więc będziesz miał dodatkowe wolne dni na szukanie pracy
- po trzecie przecież cię nie zwolnią, nawet jak będziesz pracował z mniejszym zaangażowaniem i motywacją i część czasu poświęcał na szukanie pracy (o ile masz taką możliwość,
  • Odpowiedz
@running: Z drugiej strony już po wypowiedzeniu (im bliżej jego końca) będzie pod presją i bardziej skłonny przyjąć warunki w nowej pracy, których normalnie by nie zaakceptował.
  • Odpowiedz
@kwk10: Istnieje takie ryzyko oczywiście. I jeśli OP ma jakąś poduszkę finansową to jest przynajmniej trochę zabezpieczony na taką ewentualność, no ale tego nie wiemy.
  • Odpowiedz
- po pierwsze będziesz miał spore pokłady motywacji żeby znaleźć pracę przed końcem okresu wypowiedzenia


@running: Prawda.

- po drugie najprawdopodobniej każą ci odebrać urlop do końca okresu wypowiedzenia więc będziesz miał dodatkowe wolne dni na szukanie
  • Odpowiedz