Wpis z mikrobloga

@CudMalina: generalnie nic, nawet bym dopłacał do niej z budżetu. Nie uważam jednak, żeby wiek 13 lat był odpowiedni do inicjacji seksualnej
Nie mam nastoletniej córki, ale mam doświadczenie jak sam miałem 13 lat i.. odpowiedzialność to ostatnie o czym się myśli, nie sądzisz?

@poprostuzyj: uprawiając seks również ryzykujesz - poczęciem dziecka (nie ma metod niezawodnych), spotkaniem z prokuratorem itp.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@krytyk__wartosciujacy: ty w ogóle sam wiesz co chcesz przekazać czy niespecjalnie? Okres ciąży to masakra wiążąca się z wieloma negatywnymi konsekwencjami dla organizmu. Jak ktoś chciał dziecko to się z tym godzi. Jak nie chce to ryzyko tych negatywnych konsekwencji można bez problemu wyzerować, od tego jest aborcja. Więc co twoje mądrości o ryzykownym życiu czy chodzeniu po pasach mają na celu?
  • Odpowiedz
13-latka za młoda decyzję o aborcji, więc musi mieć dziecko. To wygląda jak parodia antyaborcjonistów xDD


@czeskiNetoperek: Przecież ona tu mówi, że nie może SAMA podjąć decyzji a nie że jej należy zabronić XD Lekarz może podjąć decyzję za nią albo rodzice, albo jakiś rodzaj wspólnej decyzji.

13 latka nie może sama nawet podjąć decyzji o tym czy się chce na coś zaszczepić poza szczepieniami obowiązkowymi xD
  • Odpowiedz
oczywiście kij tam w edukację seksualną by niedoprowadzać do takich akcji...ale to panstwo pis zwane również katotalibanem


@Zuldzin: dziwne, że w krajach z wprowadzoną sex "edukacją", liczba nieletnich ciąż jest rekordowa.
Czemu wy tak usilnie chcecie siędobierać do dzieci i ich procesu wychowawczego? Może jeszcze kibuce pozakładajcie?
  • Odpowiedz
generalnie nic, nawet bym dopłacał do niej z budżetu. Nie uważam jednak, żeby wiek 13 lat był odpowiedni do inicjacji seksualnej


@krytyk__wartosciujacy: Również wydaje mi się że to za wcześnie. Ale to moje zdanie i nie wpłynie ono na zachowania 13 Latków. Trzeba wziąć pod uwagę, że już w tym wieku dzieciaki uprawiają seks i lepiej jakby miały antykoncepcję i odpowiednią wiedzę o seksie. Udawanie że tego nie ma, bo
  • Odpowiedz
Przecież ona tu mówi, że nie może SAMA podjąć decyzji a nie że jej należy zabronić XD Lekarz może podjąć decyzję za nią albo rodzice, albo jakiś rodzaj wspólnej decyzji


@Khaine: A co jeśli rodzice będą przeciwni a dziewczyna będzie chciała aborcji? A lekarz to obca osoba, czemu ma decydować o życiu dziewczyny?
  • Odpowiedz
A co jeśli rodzice będą przeciwni a dziewczyna będzie chciała aborcji? A lekarz to obca osoba, czemu ma decydować o życiu dziewczyny?


@CudMalina: Jeśli lekarz będzie przeciwny to powinien mieć odebrane uprawnienia, bo lekarz jako pierwszy powinien kierować ją i rodziców w kierunku aborcji.

Poza tym jak rodzice będą przeciwni a ona zrobi i tak, to równie dobrze możesz ją tym rodzicom od razu odebrać bo będzie miała #!$%@? do
  • Odpowiedz
oczywiście kij tam w edukację seksualną by niedoprowadzać do takich akcji


@Zuldzin: a może by tak popracować nad ilośćią rozwodów, wzmocnić rolę i autortytet ojców? Nie, uczmy trzynastolatkę by potrafiła powiedzieć chłopakowi z którym chce uprawiać seks by potrafiła stawiać mu warunki i zamiast myśleć o utracie dziewictwa to mówiła mu, że bez prezerwatywy to nie.

To jest patologia seks w tym wieku i żadna edukacja seksualna tu nie pomoże.
  • Odpowiedz
ryzyko tych negatywnych konsekwencji można bez problemu wyzerować

@poprostuzyj: Myślałem, że lewica jest za prawem wyboru a nie za ocenianiem ryzyka i decydowaniu o życiu i śmierci.
Ale zostawianie takiej decyzji samej dziewczynce jest właśnie sednem problemu.


I przez takich dzbanów i #!$%@? pis znów wygra i stare baby i bezdzietny kawaler będą młodym życie urządzać. Nie zrobicie lewicowej rewolucji, tylko utwardzicie beton.
  • Odpowiedz