Wpis z mikrobloga

@dybligliniaczek: gdzieś kiedyś czytałem, że 99% ram z tytanu, powstaje z tytanu który pochodzi z przetopienia tytanu (czyli recycling) i tylko bodajże 2 firmy robią ramy z czystego tytanu.

Tylko cena była 3-4 wyższa niż w przypadku pozostałych ram ;)
@Talarkowy: żadne ramy nie powstają z czystego tytanu. Jedynym metalem wykorzystywanym w formie niestopowej jest miedź (i tylko jako przewodnik).
To czy metal pochodzi z recyklingu nie ma żadnego znaczenia w zastosowaniach konstrukcyjnych, chyba że mówimy o aplikacjach badawczych, pomiarowych lub medycznych.
Nie wiem gdzie takie rzeczy wyczytałeś, ale pewnie były to jakieś marketingowe bzdury.
@fimino: Aluminiowa rama od tribana 500, niczym nie zabezpieczana ale raz na jakiś czas można lekko przetrzeć szmatką z pastą polerską i będzie tak cały czas wyglądać.
Przy gravelu trochę się boję czy nie będzie się od krzaczorow rysował


A jak będzie pomalowany to nie będzie się rysować?

miałeś skądś surową ramę, czy sciagales lakier? Jak tak, to czym?


Rower miał fabryczną farbę, został potraktowany żelem do usuwania farby, a reszta wyszczotkowana. Potem szlif papierem i polerka. Sporo roboty ale efekt jak widać. Rower sprzedałem kilka lat temu.

@fimino:
Pobierz 4x80 - > Przy gravelu trochę się boję czy nie będzie się od krzaczorow rysował

A j...
źródło: comment_1662042913iys1VRpuspBIrufi7xqlEf.jpg