Wpis z mikrobloga

@wyinwidualizowany: Wczoraj dostałem do nowej roboty Della 5550 (dużo droższy setup).

Jest spoko powiedzmy, ale kiedy jest obciążony jest dosyć głośny i dosyć się grzeje, będe musiał kupić podstawkę jakąś bo zaciąga powietrze dołem :/
  • Odpowiedz
@wyinwidualizowany: nie znam precisionów z ix-8xxx - być może są ok, natomiast zdecydowanie odradzam precisiony z ix-10xxx - mają problem z grzaniem się, w robocie wszyscy z tą serią się skarżą.
Ale ogólnie, to do programowania to właśnie albo precision albo latitude to dobra opcja. Z generacji z ix-8xxx, to miałem latituda 5580 i bardzo go lubiłem.
  • Odpowiedz
@wyinwidualizowany: procek 8 generacji? za te pieniadze wolalbym cos nowego, a nie po "renowacji". co prawda nie bedizesz mial i9 i 64gb ramu, ale cos za cos. za niecale 5k zł dostanie ProBooka od HP z i5 11gen i 32gb pamieci.
  • Odpowiedz
@Migfirefox: No sorry, ale prywatnie mam Asua Zenbook (też koduję) gdzie chłodzenie jest rozwiązane zupełnie inaczej, wymiary ma takie same, a jest dużo cichszy, mniej się grzeje i w ogóle jakoś tak bardziej go wolę..
  • Odpowiedz
Kupiłem wczoraj MacBooka air z m1 do roboty na frontendzie i nadal nie mogę uwierzyć ze dźwiga to wszyzstko będąc zimny jak lód, polecam jak złapiesz na promce to kwota nie jest dużo większa

A dopiero spojrzałem ile ramu potrzebujesz xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kobrys13: Zenbooka nie miałem w łapkach, ale Delle już tak. No seria 5XXX pod tym względem jest ciulowa strasznie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@hdh3he3: M1 to potwór. Mam stację roboczą z Xeonem, 40 GB RAMu, i do tego 4x512 NVMe w raid0. Mac za 5 koła rozkłada mój sprzęt na łopatki w lightroomie czy w edycji wideo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hdh3he3: ja stwierdziłem ostatnio że nie mam co kompresować wideo u mnie na kompie, tylko wynajmę sobie sprzęt od siebie z firmy z M1 i na tym to ogarnę. Szybciej i mniej prądu zużyję.
  • Odpowiedz
@hdh3he3: no te macbooki z m1 to coś co bym chciał, szczególnie m1 pro 14" ale niestety jestem aktualnie trochę ograniczony do x86 i dużej ilości ramu

@Migfirefox: A jakie są różnice w 7xxx i 5xxx względem jakości wykonania i np ekranu? Bo z presisionów jeszcze wpadła mi w oko ta sztuka
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wyinwidualizowany: materiały może nie są dużo lepsze, ale ciężko coś nowego wymyślić jak już 5XXX jest zajebiste. 7XXX ma po prostu dużo więcej miejsca i mocniejsze podzespoły. Ekrany zwykle są podobne.
W 7XXX tych nowszych masz np 4 banki na RAM i 4 miejsca na NVMe.
  • Odpowiedz
@emerjot: Intel I5 10generacji.

Kupowałem go jak się covid zaczynał.

Z zenbookiem jest tak że dobrze go zobaczyć - całe życie miałem 14'' laptopy i tutaj wziąłem 14'' a tam nawet na obudowie naklejka 14'' on 13'' case. No i jest ciut za mały :-)
  • Odpowiedz