Wpis z mikrobloga

#motocykle
Jaką kurtkę polecacie żeby dojechać do pracy 30km rano gdy jest zimno 10 12 stopni, na nakedzie?
Fajnie jakby była uniwersalna i dało się w niej wrócić gdy jest ciepło
  • 14
Ja używam kurtki tekstylnej Andrenaline z wypinaną podpinką. Jeździłem przy 10 stopniach z podpinką i w bluzie oraz przy 30 stopniach bez podpinki w t-shircie i lekko rozpiętej kapocie - jest ok. Mimo wszystko uważam, że w niskich temperaturach najbardziej dostają nogi, a szczególnie kolana i uda, szyja, kark i dłonie.
@ZAXP: musisz miec kurtke z 2 podpinkami. Ocieplajaca i przeciwdeszczowa.
Dodatkowo sprawdz material samej kurtki bez podpinki - bo tutaj tez wystepuja duze roznice.
Ja mam Revit i przy 18 stopniach jest juz zimno
Zona jezdzi w büse i przy 17 jest dla niej jeszcze ok.
@ZAXP: Hiflow 4. Jak mi było za zimno, to wrzuciłem polar z Decathlonu zamiast ociepliny i było luks. Jak coś mi zamarzało, to były to ręce.
Jeździłem tak na jazdy, jak było koło 3-5°C.
@ZAXP: to ja tez dorzuce hiflow i masz zwyciezce. ja mam hiflow 2 i przy 10 stopniach z obiema podpinkami jezdze w tshircie. przy 5 zakladam jakas termiczna i jest komfortowo. mam ja juz z 5 sezonow. w lato przewiewna, a w tym sezonie wykorzystywana w offroadzie (jeszcze nie kupilem czegos bardziej dedykowanego i sie spisuje).
a no i mam dedykowany pasek do niej i spinam sobie ze spodniami i mi
@ZAXP: jak dla mnie to każda z podpinką się nada, byle nie miała dużych paneli wentylacyjnych z siatki. Miałem Alpinestars z podpinką teraz mam Ryparda z podpinką i w żadnej z nich przy temperaturze 5 stopni nie było mi zimno. Na szyję dajesz komin i można jeździć w nieskończoność.
jak wyżej - podpinka. Ja np. domyślnie śmigam w kurtce meshowej i:
A) gdy zimno: kamizelka z elektrycznym ogrzewaniem + komin, opcjonalnie bielizna termo
B) gdy przeciętnie: sama kurtka
C) gdy +25st C kamizelka chłodząca (namaczana wodą).
różnicę robi. Przy temp 27-28 wyjechałem po raz pierwszy z kamizelką i sobie myślę 'eee nie działa'. Ale tego samego dnia przejechałem się później bez i stwierdziłem, że jednak działała( ͡° ͜ʖ ͡°)

Efekt jest delikatny w odczuciu, ale faktem jest, ze gdy dotkniesz klaty/bebzona po jakimś czasy jezdzie w kamizelce, to jest przyjemnie schłodzony. Ja sobie ustaliłem, ze jeżeli widzę +25st to zakładam.