Wpis z mikrobloga

tak jakby nie można było zrobić infinity scrolling


@lsrrdc: to nie jest kwestia można / nie można. Po pierwsze to kwestia optymalizacji (przy pewnej skali bardzo ciężko jest ładować wszystko wszystkim). Po drugie sztuczna inteligencja w połączeniu z różnymi algorytmami dopasowania treści próbuje lepiej wiedzieć które komentarze są dla Ciebie najbardziej interesujące.
Na instagramie jeszcze gorzej, 1-2 posty znajomych, kilkanaście sponsorowanych i tak cały czas.


@lsrrdc na IG jak klikniesz w lewym górnym rogu na logo, potem "obserwujesz" to będziesz miał posty osób, które obserwujesz i chyba bez reklam nawet, albo przynajmniej mnej
@lsrrdc: Mnie najbardziej wkurza test na sklerozę, czyli pokazywanie wciąż tych samych postów sprzed kilku dni. "Widziałeś ten post? Dlaczego nie zalajkowałeś?" Ja rozumiem, że facebook jest dla starych ludzi, ale to już przesada.
@lsrrdc: Wisienką na torcie jest zawartość tych reklam:

`Albo gówniane gry-aplikacje, które nie wyglądają nawet w 1 0x1.17e8d1f4p-1041k w reklamie, albo w ogóle bezczelny scam typu "inwestuj w Orlen" czy "ta aplikacja zara


@bukimi: jesteś slabo sprpfilowany i dostajesz najtańsze reklamy ;) w sensie to dobrze bo mało o Tobie wiedzą
też mi się tak zdaje. Młodzież ucieka na Instagrama chociażby. Samych reklam się nie da oglądać. Algorytm jest kiepski bo pokazuje w kółko reklamy rzeczy których już dawno nie szukałem albo już dawno kupiłem.


@lsrrdc:

@lsrrdc: To zależy jaka młodzież, FB zabił praktycznie różne fora tematyczne. Jeśli interesujesz się czym więcej niż dupa znajomej na wakacjach to FB jest świetnym portalem dla różnych tematów.
Wywaliłem to gówno z tel w zimę zaglądam raz na tydzień przez kompa. Polecam każdemu. Więcej czasu, telefon dłużej trzyma jest dużo + + +
FB jest świetnym portalem dla różnych tematów.


@muak47 no nie wiem czy takim świetnym. Faktycznie, grup jest pierdyliard, o różnej tematyce i to fajnie, ale samo korzystanie z tych grup, to jakaś katorga, wyszukać jakiegoś posta sprzed paru miesięcy graniczy z cudem, bo czasami to nawet po słowach kluczowych nie potrafi znaleźć. Tak samo nie ma jak się dobrze upewnić, że dany tenat na grupie nie był wcześniej poruszany.
@CzajkaRuchajka ja mam fejsa tylko dla kilku fanpejdzy 8 nawet one się gubią w tym reklamowym spamie. Na 1 post jest 5 reklam.

A sortowanie komentarzy które trzeba za każdym razem przestawiać na "wszystkie" to w ogóle patologia.

I przez tego cholernego fejsbuku zginęły praktycznie wszystkie małe fora na których można było znaleźć informacje o czym co było napisane 20 lat wcześniej, na Fejsie ciężko cokolwiek sprzed miesiąca znaleźć.