Wpis z mikrobloga

@skurvil: Wiele jest takich zawodów, bo brak papierka nie oznacza braku skilla. Taki programista np. po kilku kursach może dostać te parę koła i tak sobie popracuje kilka lat i jak będzie się ciągle rozwijać, to pewnie w końcu dobije do tych 10k. No chyba, że ty na dzień dobry chcesz 10k i bez planów dalszego rozwoju czy nauki czegokolwiek, to wtedy no raczej ciężko.
@skurvil: tester oprogramowania? Musisz znać angielski, zrobić sobie istqb - sam papierek nie wystarczy. Duża konkurencja, ale jak już zaczniesz prace, załapiesz 2-5 lat expa (zależy jak szybko sie uczysz), ogarniesz podstawy programowania aby pisać testy automatyczne to i pod 20k możesz dostać. Ale IT nie wygląda jak na reklamach, butkamp nie gwarantuje żadnej pracy.
@sikalafou: a ja znowu znam. W poprzednim projekcie team leaderem na FE byl koles (na oko 35 lat) ktory byl 3 lata po bootcampie. Ten sam projekt, programistka na backendzie co przebranzowila sie z jakiejs tam bankowosci.

No ale nie ukrywam że znaleźć pracę będzie o wiele trudniej
a ja znowu znam. W poprzednim projekcie team leaderem na FE byl koles (na oko 35 lat) ktory byl 3 lata po bootcampie. Ten sam projekt, programistka na backendzie co przebranzowila sie z jakiejs tam bankowosci.


@straznik_internetuf: serio, byłem tym team leaderem 3 lata po bootcampie

xD
@sikalafou: wyśmiewasz gościa za dowód anegdotyczny, a sam podajesz dowód anegdotyczny, co z tobą nie tak? ( ͠° °)

pracowałem już w kilku projektach i nie znam żadnego programisty, testera, devopsa bez studiów (niekoniecznie IT, ale głównie kierunki techniczne).


Byłem tymi devopsami ze studiami ¯\_(ツ)_/¯
wyśmiewasz gościa za dowód anegdotyczny, a sam podajesz dowód anegdotyczny, co z tobą nie tak?


@PiersKurczaka: ja nie podaję dowodu anegdotycznego. On podał jeden przypadek, a ja mam setki przypadków. Gdzie tu w ogóle wspólny mianownik?

Tylko oczywiście jego przykład jest kompletną bzdurą, bo:

trzeba być nieudacznikem i kompletnie nie nadawać się do IT skoro za coś co możesz mieć za darmo z neta płacisz 10 tysięcy to jest zaprzeczenie podstawowej