Wpis z mikrobloga

Panowie pytanie, jechałem do Słowacji peugeotem 308 2008 rok 1.6 HDi, przy granicy ze Słowacją na liczniku wyskoczyla żółta kontrolka check engine i komunikat ze system ograniczania emisji spalin silnika uszkodzony, auto straciło sporo mocy, wiecej niż stówa nie pójdzie. Wiem ze to raczej EGR sie #!$%@?, DPF w tej wersji nie mam bo to 90 koni i tam w przedlifcie nie dawali. ale najlepsze ze mialem ta usterke rok temu i mi mechanik rzekomo wymienil na nową, fakture pieczatki itd wszystko gwarancje dostalem wiec dziwna akcja, dojechalem na szczęście do Słowacji i teraz autko stoi ale boje sie o powrót, dodam ze po przerwie malej na trasie auto dostalo spowrotem mocy i bylo jakis czas ok, z tego co czytalem to auto weszlo w tryb awaryjny gdy uszkodzony jest EGR, ale czy dojadę bezpiecznie do Polski? muszę dojechac pod Kalisz, moge jechac jakimiś bocznymi drogami byle dojechać do domu bo jak mi gdzies padnie auto to koniec, probowalem gdzies jeszcze w Polsce pod granicą szukac pomocy u jakiegoś mechanika ale nikt nie byl sklonny sie zajac tematem. Jak nic nie bede odwalał to dojadę bezpiecznie do domu zeby od razu odstawić do mechanika? #peugeot #motoryzacja #kiciochpyta #problem
  • 7