Wpis z mikrobloga

Przy niektórych wątkach widzę nadal spory i niedomówienia: Czy PiS to lewica czy prawica? Pozwólcie że ja sam przedstawię swoje zdanie i jak ja ich widzę, postanowiłem wypisać w punktach niektóre działania, dzięki którym obecny rząd powinien być uważany za prawicę. Akurat mam wolne a pogoda jest jaka jest u mnie i nie mam co robić to chociaż tyle zrobię a i przy okazji czymś się podzielę

PiS:
- Najbardziej ze wszystkich partii rządzących układa się z kościołem
- Najbardziej krzyczy o patriotyzmie i utożsamia Polskę z rządem
- Stawia narodowy konserwatyzm na najwyższej półce
- Ciągoty bliższe do wschodu (Rosji) aniżeli do cywilizowanego zachodu
- Wprowadził zakaz aborcji
- Szczuje na LGBT
- Jego największymi wrogami jest lewactwo, UE, Tusk, LGBT, Niemcy
- Zrobił politykę głównie na straszeniu imigrantami
- Finansuje nacjonalistów
- Cały czas prowadzi wojnę z "lewacką" UE
- Skłóca nas z zachodem
- Jest eurosceptyczny
- Głoszą prawicowy populizm
- Neguje zmiany klimatu
- Kaczyński żywcem czerpie przykład rządzenia od swojego bliskiego przyjaciela, prawicowca Orbana
- Innymi współpracownikami są Le Pen oraz Salvini
- Podczas wyborów prezydenckich 2020 w USA liczyli na kolejnego prawicowego współpracownika, Trumpa
- Sami są określani jako zjednoczona prawica

#bekazpisu #bekazprawakow #bekazkatoli #neuropa #4konserwy #konfederacja #polska #polityka
Pobierz
źródło: comment_1661688959OF3iFFlUvcxqh7bW4qc78M.jpg
  • 56
@Devhar: No prawica, no i co z tego? Banały to są. Mniej oczywistą rzeczą jest to, że PO/KO to też prawica. Co jest esencją prawicowości? Stosowanie przymusu, behawioryzm, przekonanie, że ludzi trzeba dostosowywać do ogółu, próba tłumienia u ludzi popędów, bezpodstawne założenia, że człowiek jest racjonalny, a nawet, że cały świat jest racjonalny i absolutyzowanie rozumu i stojąca u tego założenia sprzeczność z próbą dostosowywania ludzi, bo jeśli wszystko jest racjonalne,
@Devhar: Pis to alamgamat obu tych stron, biorący najgorsze z obu. Ekonomicznie jest bardzo mocno na lewo, wchodząc momentami w twardy komunizm jak, dążenie go gospodarki centralnie sterowanej ( zażynanie samorządów, tworzenie narodowych holdingów itp), albo mocno socjalistyczne motywy jak wszechobecne transfery socjalne ( 500+, 13-14 emerytura, czy inne). Z drugiej strony, na płaszczyźnie ideologicznej są w cholerę na prawo, wspierają kościół, są konserwatywny światopoglądowo.
Jednak te wszystkie określenia są zbędne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wiem, że może być dla ciebie trochę trudne do zrozumienia że podział pomiędzy prawicą a lewicą powstał bardzo dawno temu i nie ma już żadnego realnego przełożenie na dzisiejsze czasy.


@KalashnikovMirasnikov: jak to jest, że na co dzień, dziesiątki wykopków piszą, że PiS to lewica, bo tak i już, a ty i tobie podobni milczą, a kiedy ktoś W REAKCJI napisze coś przeciwnego i wymieni wiele argumentów, to zawsze wyskakuje jakiś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zamiast się zjednoczyć i wspólne stwierdzić, że PiS to przede wszystkim #!$%@? to lepiej się kłócić w bezsensownym sporze o z dupy wyciągnięty podział na lewicę i prawicę. A PiS się śmieje i zaciera łapska na kolejną kadencje.


@CheSlaw: następny. Jak wyżej. To czekamy aż zaczniecie to pisać wykopkom, którzy nazywają PiS lewicą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
podział lewo prawo nie ma sensu a ty celowo albo z czystej głupoty wywolujesz kłótnie pomiędzy równie głupimi uzytkownikami portalu że śmiesznymi obrazkami change my mind


@2phonepiotrus: i kolejny pseudo oświecony centrysta, który walczy tylko z jedną stroną.
Op napisał ten wpis w reakcji na nazywanie PiS lewicą KAŻDEGO DNIA przez dziesiątki wykopków, co najmniej od miesięcy. Ile razy napisałeś to samo wobec tych, którzy go sprowokowali?

"NIE OBCHODZI MNIE KTO