Wpis z mikrobloga

Przy niektórych wątkach widzę nadal spory i niedomówienia: Czy PiS to lewica czy prawica? Pozwólcie że ja sam przedstawię swoje zdanie i jak ja ich widzę, postanowiłem wypisać w punktach niektóre działania, dzięki którym obecny rząd powinien być uważany za prawicę. Akurat mam wolne a pogoda jest jaka jest u mnie i nie mam co robić to chociaż tyle zrobię a i przy okazji czymś się podzielę

PiS:
- Najbardziej ze wszystkich partii rządzących układa się z kościołem
- Najbardziej krzyczy o patriotyzmie i utożsamia Polskę z rządem
- Stawia narodowy konserwatyzm na najwyższej półce
- Ciągoty bliższe do wschodu (Rosji) aniżeli do cywilizowanego zachodu
- Wprowadził zakaz aborcji
- Szczuje na LGBT
- Jego największymi wrogami jest lewactwo, UE, Tusk, LGBT, Niemcy
- Zrobił politykę głównie na straszeniu imigrantami
- Finansuje nacjonalistów
- Cały czas prowadzi wojnę z "lewacką" UE
- Skłóca nas z zachodem
- Jest eurosceptyczny
- Głoszą prawicowy populizm
- Neguje zmiany klimatu
- Kaczyński żywcem czerpie przykład rządzenia od swojego bliskiego przyjaciela, prawicowca Orbana
- Innymi współpracownikami są Le Pen oraz Salvini
- Podczas wyborów prezydenckich 2020 w USA liczyli na kolejnego prawicowego współpracownika, Trumpa
- Sami są określani jako zjednoczona prawica

#bekazpisu #bekazprawakow #bekazkatoli #neuropa #4konserwy #konfederacja #polska #polityka
Pobierz
źródło: comment_1661688959OF3iFFlUvcxqh7bW4qc78M.jpg
  • 56
@Leniek: Dokładnie jest tak jak sarkastycznie chcesz to wyśmiać zgodnie z podziałem na prawicę i lewicę to nawet większość konfederacji jest lewicą. Dlatego chce ci wytłumaczyć dlaczego ten podział to debilizm przekładając na dzisiejsze czasy. Niestety ty wolisz znowu swoje plemienne czary rzucać. Nic z tym niestety nie zdziałam¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Devhar:

To co wymieniłeś faktycznie się mieści w definicję skrajnej prawicy - praktycznie nacjonalistycznej. Można więc ich nazwać nawet Narodowcami.
Z drugiej strony ich model gospodarczy oparty na rozdawnictwie i koszeniu przedsiębiorców to socjalizm w czystej formie.

PiS jest więc partią Narodowo-Socjalistyczną ¯\_(ツ)_/¯