Wpis z mikrobloga

Przy niektórych wątkach widzę nadal spory i niedomówienia: Czy PiS to lewica czy prawica? Pozwólcie że ja sam przedstawię swoje zdanie i jak ja ich widzę, postanowiłem wypisać w punktach niektóre działania, dzięki którym obecny rząd powinien być uważany za prawicę. Akurat mam wolne a pogoda jest jaka jest u mnie i nie mam co robić to chociaż tyle zrobię a i przy okazji czymś się podzielę

PiS:
- Najbardziej ze wszystkich partii rządzących układa się z kościołem
- Najbardziej krzyczy o patriotyzmie i utożsamia Polskę z rządem
- Stawia narodowy konserwatyzm na najwyższej półce
- Ciągoty bliższe do wschodu (Rosji) aniżeli do cywilizowanego zachodu
- Wprowadził zakaz aborcji
- Szczuje na LGBT
- Jego największymi wrogami jest lewactwo, UE, Tusk, LGBT, Niemcy
- Zrobił politykę głównie na straszeniu imigrantami
- Finansuje nacjonalistów
- Cały czas prowadzi wojnę z "lewacką" UE
- Skłóca nas z zachodem
- Jest eurosceptyczny
- Głoszą prawicowy populizm
- Neguje zmiany klimatu
- Kaczyński żywcem czerpie przykład rządzenia od swojego bliskiego przyjaciela, prawicowca Orbana
- Innymi współpracownikami są Le Pen oraz Salvini
- Podczas wyborów prezydenckich 2020 w USA liczyli na kolejnego prawicowego współpracownika, Trumpa
- Sami są określani jako zjednoczona prawica

#bekazpisu #bekazprawakow #bekazkatoli #neuropa #4konserwy #konfederacja #polska #polityka
Pobierz
źródło: comment_1661688959OF3iFFlUvcxqh7bW4qc78M.jpg
  • 56
@Devhar: tu nie ma co się z tym konfederackim kołtuństwem na wykopie kłócić (bo to głównie oni negują prawicowość pisu). Dla nich wszystko, co nie korwin to lewactwo. A to, że połowa z nich nie miała jeszcze wosu, a co dopiero nauk politycznych i guzik wie o podziale politycznym na 1 osi (nie mówcie im, że są 2, bo już w ogóle się pogubią), bo w większości nie byli w szkole
@Leniek: Wiem, że może być dla ciebie trochę trudne do zrozumienia że podział pomiędzy prawicą a lewicą powstał bardzo dawno temu i nie ma już żadnego realnego przełożenie na dzisiejsze czasy.
Prawica – określenie pochodzące z okresu rewolucji francuskiej, kiedy mianem prawicy określano ugrupowania przedstawicieli duchowieństwa, szlachty i arystokracji, które w Zgromadzeniu Narodowym zasiadały po prawej stronie sali, w opozycji do lewicy, czyli zasiadających po lewej stronie polityków żądających przemian społeczno-politycznych.
Jezu jakiś ty mądry tylko nie zapomnij, że podział na prawice i lewice jest starszy od terleckiego czy tarleckiego


@KalashnikovMirasnikov: Powiedz to tym którzy chcą koniecznie przepchnąć PiS na lewą stronę i krzyczą że to nie była prawdziwa prawica

Gdybyś chciał nazywać kogoś prawicą czy lewicą to jedynie korwin i grzesiu daun by byli prawicą bo jako jedyni chcą powrotu monarchii


@KalashnikovMirasnikov: Nie tylko oni
Powiedz to tym którzy chcą koniecznie przepchnąć PiS na lewą stronę i krzyczą że to nie była prawdziwa prawica


@Devhar: Moja wina, że ludzie są głupi? Nie wiem dlaczego wykopki tak bardzo próbują się dopasowywać do jakiegoś podziału wymyślonego z czasów gdy ludzie umierali w wieku 40 lat i srali do dziury w ziemi.

Nie tylko oni


@Devhar: Nie wiem czy ktoś jeszcze monarchię chce wprowadzać z tej kadencji sejmu.
Moja wina, że ludzie są głupi?


@KalashnikovMirasnikov: Tego nie napisałem

Nie wiem dlaczego wykopki tak bardzo próbują się dopasowywać do jakiegoś podziału wymyślonego z czasów gdy ludzie umierali w wieku 40 lat i srali do dziury w ziemi


@KalashnikovMirasnikov: Ja też nie wiem, ale nie widziałem żeby ktoś tak bardzo uznawał wszystko czego się nie lubi za lewactwo jak niektóre konserwy na wykopie

Nie wiem czy ktoś jeszcze monarchię chce
@Devhar: Na koniec jeszcze przepalę niektórym styki - Uważam że PO też jest bliżej konserw, nie tak blisko jak PiS oczywiście, ale nadal bardziej bym ich utożsamiał bardziej z prawą niż z lewą stroną, a ogólnie to dla mnie centryści albo tam libki. Zresztą na Wikipedii też są podani jako partia od centrowej do centroprawicowej, także jak widzę nazywanie ich lewicą to również kisnę w środku, nie tak bardzo jak
Ciągoty bliższe do wschodu (Rosji) aniżeli do cywilizowanego zachodu


@Devhar: XD Kierunki geograficzne to mają z tym niewiele wspólnego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wprowadził zakaz aborcji


@Devhar: Co za brednia. XD

Finansuje nacjonalistów


@Devhar: Za PO dotacje ottzymywała Krytyka Polityczna. Czyli PO to lewica? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest eurosceptyczny


@Devhar: Jedność Europy może być prawicowa (uniwersalizm katolicki), centrowa lub
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Devhar: Zamiast się zjednoczyć i wspólne stwierdzić, że PiS to przede wszystkim #!$%@? to lepiej się kłócić w bezsensownym sporze o z dupy wyciągnięty podział na lewicę i prawicę. A PiS się śmieje i zaciera łapska na kolejną kadencje.