Wpis z mikrobloga

żyjemy w najgorszym możliwych czasach. Chciałem na szybko ogarnąć kogoś, kto wykona mi zakupy z dowozem w jednym mieście, wydawałoby się prosta sprawa, ale niekoniecznie. Chciałem dodać na szybko ogłoszenie na olx, a tam w dziale praca trzeba płacić minimum 109 złotych. No #!$%@?ło do reszty. Zrobili sobie monopol, a teraz ruchanie na kasę. No to szukam po frazie "szukam pracy" i znajduję jakąś stronkę. Są tam ze dwa świeże ogłoszenia dla wybranej lokalizacji i jedno archiwalne, no ale nie ma danych kontaktowych, tylko formularz donikąd. Oczywiście wszędzie się rejestruj żeby cokolwiek wysłać. Dobra, to szukam jakichś grupek na facebooku. Bez logowania widzę, że coś się tam dzieje, ogłoszenia pojawiają się regularnie, więc może tutaj. Próbuję tworzyć konto, podaję jakiegoś maila, jakieś dane, wchodzę w link potwierdzający i dostaję na twarz, że twoje konto zostało zablokowane ze względów jakichś tam. No #!$%@? by to wszystko strzelił. #!$%@?, #!$%@? monopolizacja doprowadziła do tego, że człowiek ma związane ręce. Niby wszystko można, ale tak naprawdę nie zrobisz niczego bez czyjegoś przyzwolenia.
( ͠° °)
#zalesie #gorzkiezale #jakzyc #niewiemjaktootagowac #olx #facebook
  • 6
@Kressska: właśnie w tej miejscowości nie bardzo coś jest, poza tym zależało mi na dowozie w konkretne miejsce, a nie na adres. Po prostu potrzebowałem miejsca w sieci, gdzie mógłbym dać szybko ogłoszenie, na szybkie i sprawne zlecenie, ale okazuje się, że takich miejsc w sieci nie ma, albo ja ich nie znam. Alternatywnie mogłaby istnieć strona, gdzie ludzie oferują swoje usługi w takich drobnych sprawach i można się z nimi