Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 33
736 869 + 89 = 736 958

Kolejna wyprawa z sąsiadami, rozkręciła mi się ekipa :) Wstępnie miało być 70 km, ale przy entuzastycznej aprobacie ze strony kompanów wydłużyłem nieco przelot i zrobiliśmy kolejną życiówkę jednego z nich. Cała trasa wyszła ze średnią 21,4 kmph, więc tempo też już bardziej turystyczne, niż rekreacyjne. Zaczynam się bać, że zostanę za chwilę najsłabszym ogniwem... :)

W Krzeptowie jakaś większa grupa pedalarzy, wyjeżdżając od strony Smolca, wymusiła na mnie pierwszeństwo, co za nacja... :) Podpiąłem się pod nich na kilka kilometrów, te spojrzenia na przybłędę na trekkingu, w nieobcisłym stroju bez reklam, cisnącego 40 kmph - bezcenne :D Choć z drugiej strony nie bardzo rozumiem koncepcję takich masowych przelotów, za duży tłum jak dla mnie. 2-3 osoby - super, ale z każdą kolejną rośnie u mnie dyskomfort związany z chaosem, jaki grupa stwarza na drodze. Cóż, nigdy nie byłem fanem pielgrzymek. Przed Skałką nie mogli się zdecydować, czy skręcić zgodnie z EV9, czy jechać dalej prosto, w roju się zakotłowało i dwóch zaliczyło glebę przy próbie wjazdu na DDR, która w tym miejscu jest za dość wysokim krawężnikiem. Obyło się chyba bez poważniejszych uszkodzeń, bo gdy po chwili wracałem po swoich maruderów, tamtych już nie było. Z czystym sumieniem mogę zatem powiedzieć, że widowisko było przednie :)

PS: To moja 51. trasa w tym roku i właśnie dobiłem do 5k km, wyszła całkiem sympatyczna średnia na wyprawę. W ubiegłym roku ogółem zrobiłem 5,5k, więc kolejny rekord się szykuje, trzymajcie gripy!

#rowerowyrownik #rower #rowerowywroclaw #ruszwroclaw

Skrypt | Statystyki
Pobierz
źródło: comment_1661611928SN75uI1NtKCEpCiYMspBrq.jpg
  • 7
@Berud: Pobawiłem się trochę brouterem i okazało się, że tam też można wrzucić hurtowo gpx-y (tyle że przez okienko wyboru plików, w sumie żadna niedogodność) i wygodniej planuje się w nim nową trasę (nie łapiesz przypadkowo starych przejazdów). Eksport też zrzuca tylko ten nowy ślad i nie trzeba się męczyć z dziesiątkiem okien, choć chyba skrobnę maila do autora gpx.studio w tej sprawie, bo to ewidentny babol. Jedyny minus to obsługa
@DwaNiedzwiedzie: gdybyś prowadził strave to dodatkowe stathunters, pokazuje automatycznie sume tras na mapie, ja do tego uzywam wtyczki do przegladarki zeby wyswietlać kwadraty ze stathunters wlasnie na brouter albo mapy.cz ( mozesz zrobic konto prywatne i zaimportowac swoje archiwalne gpx na strave)
@Berud: Nie chcę mieć stravy, kwadraty mnie nie interesują, a gpx.studio ma zakładkę "total" z podsumowaniem wszystkich wrzuconych tras. Mi wystarczają te dwa narzędzia plus osobisty excel - choć ten bardziej dla wszelkiego kombinowania z samym excelem :)