Wpis z mikrobloga

Na najmie to jest teraz takie ostatnie pierdnięcie cyklu, bo mieszkań generalnie jest za dużo, ale tymczasowo zapchały się Ukraińcami.

Janusze triumfują, bo po 2 latach czekania na chętnego nawet po parę miesięcy - w końcu wynajmują z marszu i mogą pokazać studentom i Ukraińcom kto tu rządzi XD

Trudno nie prychnąć jak się poprzegląda grupy na fb, jak taki dynamiczny Mariusz, posiadacz dwóch mieszkań w płycie, wymądrza się, że inflacja rośnie i on musi podnieść.

Cena wynosi zawsze tyle ile zniesie rynek. Jest zupełnie niezależna od inflacji, czynszów czy czegokolwiek. No a rynek teraz jest wyssany i znosi sufit.

Oceniam, że to szaleństwo zakończy się na jesieni i potem już stopniowo ceny będą spadały. Może w przyszłym roku jakoś zakończy się wojna to z marszu Polskę opuści pewnie z milion osób.

Pamiętajcie o tym jak teraz zachowują się janusze jak już będzie kwik, że nie ma chętnych na kurnik. Potem ludzie pytają dlaczego społeczeństwo nie szanuje rentierów, ano właśnie dlatego co się np teraz dzieje i jak się zachowują.

#nieruchomosci
  • 25
  • Odpowiedz
@TomaszTomasz001: Jeśli chodzi Ci o Ukraińców tak będzie.

Raz, że poczytaj artykuły jak się zachowują migranci wojenni. W skrócie: wracają.

A dwa, że można to wziąć wg dyrektyw Akademii Chłopskiego Rozumu. 80% uchodźców wg oficjalnych statystyk to kobiety i dzieci. Ich mężowie, synowie itd walczą teraz na froncie. Jak tylko wojna się skończy to oni ściągną rodziny na Ukrainę, którą obronili, a nie spakują mundur do plecaka i zjadą się do
  • Odpowiedz
Mick w temacie nieruchomości strasznie pudlujesz. Chciałbym żeby wojna się skończyła ale to będzie długi konflikt i niestety Ukraina będzie gospodarczo podnosic się przez dekady. ludzi ciągnie do dużych miast że względu na mozliwosci i pracę. Na grupach nieruchomościowych jest mnóstwo Polaków i ludzi spoza Ukrainy którzy też muszą gdzieś mieszkac
  • Odpowiedz
ludzi ciągnie do dużych miast że względu na mozliwosci i pracę


a co jesli praca i mozliwosci sie skoncza?....

Wy naprawde tak bezrefleksyjnie podchodzicie do tego tematu?

ILE jakosciowych stanowisk (czyli tam gdzie pracuje sie glowa i wypracowuje duza wartosc dodana) jest w stanie wygenerowac taki Wroclaw, gdzie chyba pompa na najmie jest teraz najwieksza? CALY segment korpo przez 15 lat wygenerowal mniej niz 50.000 stanowsik, z czego moze z polowe mozna
  • Odpowiedz
@mickpl: W ciągu 2h od wystawienia mieszkania na olx miałem kilkunastu chętnych. Umówiłem się na oglądanie z kilkoma osobami. Sami Polacy. Dwie umowy o pracę, brak zwierząt, niepalący. Chyba będzie licytacja kto da więcej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@TomaszTomasz001: @mickpl ma trochę racji - sytuacja na rynku najmu przed wojną nie była kolorowa, mieszkań buduje się na potęgę, społeczeństwo się starzeje. Wśród moich znajomych wiele osób kupiło mieszkania w miastach powiatowych zamiast w Krakowie ze względu na pracę zdalną. Miasta powiatowe już są wyssane ze sporej części młodych ludzi i wielkiej fali emigarcji do dużych miast nie będzie. Natomiast nieruchomości to rynek który może czekać i to bardzo długo
  • Odpowiedz
@qwertyasdf: Ale to czy rozpatrujesz miasta powiatowe czy stolicę i kilka największych miast w Pl ma naprawdę duże znaczenie.

Zresztą nawet słyszałem ze w mieście powiatowym ktos za dwupokojowe mieszkanie 45 metrów płaci 3k. Czyli tyle ile ja za mieszkanie w centrum Wwa, gdzie umowę podpisałem 3lata temu.

Sorry, ale to wszystko to myślenie życzeniowe. Ludzie zarabiają coraz więcej, więc stać ich na coraz droższe mieszkania.
  • Odpowiedz
@mickpl: xD
Skończy się wojna i wyjedzie jeszcze więcej Ukraińców bo pozwolą mężczyznom wyjeżdżać z kraju.
Zastanów się czy chciałbyś mieszkać w kraju, w którym Rosja może Cię zaatakować dosłownie za kilka lat (w końcu zrobiła to już 3 raz), a front jest np. 20km za Twoim blokiem (np. Charków, Mikołajów, Zaporoże, Słowiańsk). Ja na pewno nie chciałbym mieszkać w takim mieście gdzie wyjdziesz z rodziną i pechowo może Was trafić
  • Odpowiedz
@Klimbert:
Pewnie skończy się na tym, że część kobiet i dzieci wyjedzie, a do części przyjadą faceci - ciężko teraz ocenić jaki będzie bilans.
Najważniejszym czynnikiem będzie ilość $$$ pompowana w odbudowę Ukrainy. Jeżeli nie skończy się tylko na obietnicach tylko faktycznie poszczególne obwody będą mocno doinwestowane to powrót może nie być aż takim złym pomysłem. Zwłaszcza, że w Polsce do wyborów jako tako, a później wszystko się zesra.
  • Odpowiedz
  • 2
@mickpl przecież najbliższe lata zapowiadają się jak idealny scenariusz dla rentierow - Ukraińcy, brak kredytów hipotecznych, więc młodzi, i nie tylko młodzi zmuszeni do wynajmu, coraz więcej singli. To szybko nie jebnie.
  • Odpowiedz