Wpis z mikrobloga

#chwalesie - dziś udało mi się zejść poniżej 28 minut w #bieganie na 5 km. No wiem, że dla większości z Was, którzy biegają przynajmniej od kilku sezonów to żaden wyczyn, ale ja zaczęłam biegać regularnie dopiero w maju i od tamtej pory poprawiłam swoje wyniki o 2 minuty na 5 km. Dla mnie to bardzo duży #wygryw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
KatpissNeverclean - #chwalesie - dziś udało mi się zejść poniżej 28 minut w #bieganie...

źródło: comment_16615923219gMHa78GEBAgFTsfhpEpsg.jpg

Pobierz
  • 28
@KatpissNeverclean: Super, tak trzymaj! Sam po kilku latach lenistwa postanowiłem ruszyć dupę i od dwóch miesięcy próbuję biegać. Wczoraj też zrobiłem 5km ale z czasem ~32 min. I tak jestem zadowolony, bo to pierwszy raz kiedy nie złapałem zadyszki i nic dziś nie boli xD Jakieś 10 lat temu 20 km nie sprawiało mi problemu i organizm chyba to pamięta, bo z każdym biegiem urywam trochę czasu.
@kwiatekbzu: mój najdłuższy dystans to 12 km i też pobiegnięty o wiele wolniej (w granicach 6:30 na kilometr). Na razie nie dałabym rady przebiec tyle w czasie poniżej 6 min. Od lipca skupiam się na poprawieniu czasu, bo jak czytam, że ludzie biegają np. kilometr w 3:30, albo 4 minuty, to trochę mi głupio, że mam tak słabe wyniki.( ͡° ʖ̯ ͡°)
@KatpissNeverclean: masz bardzo dobre wyniki! Moje wyniki, wyobraź sobie, oscylowały wokół 7 min! To jest dopiero truchtanie :D Oczywiście im częściej, tym czas był lepszy, ale mimo wszystko z tego co piszesz jesteś o wiele zdolniejszym biegaczem niż ja :)
@KatpissNeverclean: Zwiększaj nawet nie tyle dystans co czas. Bardzo dobry postęp osiąga się skupiając się na czasie i tętnie.

https://treningbiegacza.pl/kategoria/plany-treningowe/poczatkujacy

Obczaj sobie jakieś przykładowe treningi, zobacz na jakim etapie jesteś, ustal cel i działaj. Pamiętaj tez ze mając ciagle treningi na tak dużym tętnie zajedziesz się! Cześć treningów powinna być dłuższa na niższej intensywności, a cześć na zwiększonej, np. Interwały.

Pamiętaj tez o rozgrzewce i rozciąganiu/rolowaniu po treningu. No i najważniejsze,
Pamiętaj tez ze mając ciagle treningi na tak dużym tętnie zajedziesz się!


@0xkarolx0: z tym tętnem faktycznie jest problem - na ostatnim 1.5 km dochodziło do 184 i smartwatch wręcz wariował. Myślałam, że w miarę tego jak trenuję będzie ono spadać z treningu na trening, albo chociaż trzymać się na względnie tym samym poziomie, powiedzmy ok.155, ale nic takiego się nie dzieje. ()
Jeśli chodzi o cele,
@KatpissNeverclean: Jeszcze do tętna - zależy jakiego zegarka używasz. Te tańsze czasem trochę szaleją z tętnem, ważne też jak się czujesz. Z biegiem czasu i z przebiegnietymi kilometrami poznasz lepiej swoje ciało, będziesz czuła co i jak.

Świetny cel, na początek 10 km w czasie 55-60 min to bardzo dobry cel, ale co ważne należy się przygotować tak, żeby po tym biegu się dobrze czuć, a nie dzwonić na pogotowie.

Rozciąganie