Wpis z mikrobloga

@rosomak94, @Filip3k91: Ja wiem że obie konstrukcje były niemal bliźniacze, ja wiem że w tamtym czasie wielu zachodnich komentatorów zachwycało się nie Concordem a właśnie Tupolewem.
No ale nic nie zmieni tego, że moja indywidualna opinia jest taka, że Concord uważam za piękną maszynę a w projekcie konstruktorów z zakładów Tupolewa widzę radziecką myśl designerską ¯\_(ツ)_/¯

Może to kwestia jakości zdjęć, bo Ty-144 nigdy nie widziałem na żywo, może kwestia
running - @rosomak94, @Filip3k91: Ja wiem że obie konstrukcje były niemal bliźniacze,...

źródło: comment_1661422804qePDimu81LX0AqsGTaJdHL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@rosomak94 @Filip3k91: a właśnie się zorientowałem, że nie wszystko co produkcji radzieckiej uważam za szpetne. Przypomniałem sobie że np fantastyczną sylwetkę mają Migi 29 i 35. Dużo lepiej to wygląda niż 5 generacyjne F22 czy F35.
  • Odpowiedz
Ja wiem że obie konstrukcje były niemal bliźniacze


@running: w żadnym razie. To, co miały bardzo podobne to ogólny kształt i koncepcja - i to wcale niekoniecznie dlatego, że ktokolwiek cokolwiek kradł, tylko tak wychodziło z testów w tunelu aerodynamicznym. Amerykanie zabierali się za budowę swojego naddźwiękowca pasażerskiego niezależnie od UK i Francji, a też wyszła im taka konstrukcja. Podobnie jest w Toyotą Prius i innymi wydajnymi samochodami, które przyszły po
bidzej - > Ja wiem że obie konstrukcje były niemal bliźniacze

@running: w żadnym r...

źródło: comment_1661428823oz7CAg9MnJYCOrzerzWN7Q.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
w żadnym razie. To, co miały bardzo podobne to ogólny kształt i koncepcja


@bidzej: Tak wiem, zastosowałem niejasny skrót myślowy. Dokładnie to miałem na myśli, bliźniaczo podobne (głównie z kształtu)

I tak wiem, że w latach 60tych dostępne rozwiązania inżynieryjne i założone cele aerodynamiczne wręcz wymuszały dokładnie taką konstrukcję.

Swoją drogą nie wiem czy obecnie trwają jakieś zaawansowane prace nad nowymi konstrukcjami naddźwiękowych samolotów pasażerskich. A jeśli tak jak bardzo współczesna
running - > w żadnym razie. To, co miały bardzo podobne to ogólny kształt i koncepcja...

źródło: comment_16615114080fatNEDnSt6pc4g6j90frU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz