Wpis z mikrobloga

Mircy, planuję kupić bagażnik samochodowy na #rower i na stronie CR trafiłem na takie coś:

https://www.centrumrowerowe.pl/bagaznik-samochodowy-rassine-lx-b2-pd18701/

Warto zaufać tej technologii? Plusem tego rozwiązania jest dla mnie mały rozmiar bagażnika i prosty montaż. Miał ktoś z Was doświadczenie z tym produktem i może go polecić?
Dodam tylko, że z uwagi na brak haka i szyny dachowej u siebie w aucie moje poszukiwania bagażnika są mocno okrojone.

#szosa
skijumper - Mircy, planuję kupić bagażnik samochodowy na #rower i na stronie CR trafi...

źródło: comment_166140519087YmpofRU9nAiEg5ujzgbu.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
@westu:
Obydwa rozwiązania przewożenia rowerów funkcjonują równolegle - można to zaobserwować na drogach.
Obydwa mają swoje zalety i wady.
To, że ja jestem zwolennikiem bagażnika montowanego na hak nie znaczy, że wszyscy tak uważają.
Decyzja o wyborze bagażnika jest sprawą indywidualną.
Podam jeszcze jedno rozwiązanie, które nie było tutaj wspomniane : bez problemu jeden lub dwa rowery można zapakować do środka samochodu i wtedy nie potrzebujemy żadnego bagażnika.
Oczywiście to
  • Odpowiedz
@omc_kowal: ale @goferek ma racje. CZĘSTO komplet hakowy to koszt kilku tysięcy złotych. I to w samochodach już powyżej rocznika 2010. Gdzie masz już czujniki parkowania i wiele innych systemów. W jednym z moich samochodów koszt haka, belki oraz wgrania sterowników zaczyna się od 2700 zł przy najtwńszym producencie. Producent ze wyższej półki 3500 zł.

W drugim samochodzie -2012 rocznik, gdzie był już fabryczny hak w systemie ręcznego odpinania,
  • Odpowiedz
@skijumper 3 miesiące sie zastanawiałem z racji kosztów miedzy dachowym na relingi (okolo 1000zl za kpl ) a dołożeniem haka i bagażnika na hak (3000zl całość) . Finalnie wzialem hak i nie żałuję, rowery stabilne ,150kmh bez stresu na trasie.
  • Odpowiedz
@skijumper: Wez sie nie wyglupiaj, uzywane belki i uchwyt dachowy kupisz zapewne w cenie tego wynalazku. Ja kupilem uzywane belki za 300zl, do tego uchwyt Thule Freeride 532 za 200 i mozesz z tym latac 140km/h bez problemu.
  • Odpowiedz
@omc_kowal: Kolega @goferek chyba nie tlumaczy za dobrze, bo podejrzewam ze szuka ori hakow w ASO. Do mojego auta hak kosztuje 2700. Tylko, ze jest to chowany elektrycznie hak. A jak chce zdejmowany, recznie, to Brinks za 1200, a jak inny zdejmowany to 900. A jak mam to w dupie i biore bez mozliwosci odpinania to 600. I tym sposobem mozesz kupic hak za 2700 i sie palowac, ze
  • Odpowiedz
Kolega @goferek chyba nie tlumaczy za dobrze, bo podejrzewam ze szuka ori hakow w ASO


@bacanahali: jak nie masz do danego modelu dostępnych aftermarketowych i są dostępne tylko oryginały to co innego zrobisz? Zamówisz u kowala? Do tego dochodzą często różne modyfikacje elektroniki, o czym wspomniał @FuriousViking
  • Odpowiedz
Powodów jest kilka:

1. Wygoda - o wiele łatwiej i wygodniej jest załadować rower lub rowery na bagażnik, który jest stosunkowo nisko.

2. Opory powietrza - podczas jazdy są mniejsze z rowerami schowanymi za samochodem - zużycie paliwa.

3. Wysokość - nie obawiam się, że zapomnę, że mam rowery na dachu i wjadę na jakiś parking np. przy galerii handlowej z ograniczeniem wysokości.

4. Bezpieczeństwo - prawdopodobieństwo wyczepienia się roweru z uchwytu jest o wiele mniejsze.

Niewątpliwie jeśli chodzi o bagażnik montowany na hak, jego minusem jest cena.
  • Odpowiedz
@bacanahali: A według prawa UE nie ma czegoś takiego, że jeśli nie masz nic na haku to musi być zdjęty?

@FuriousViking: drogo strasznie, w skodzie w aso około 1000zł robocizna, hak to już zależy jakie auto ale do Octavii zdejmowany z kluczykiem 2,2k z wiązkami
  • Odpowiedz
@vanzi_gg: drogo ale nie najdrożej jeśli chodzi o preducentów samochodów i ich ASO. U mnie oba samochody to BMW jedno 2012 drugie 2020. Komplet haka z belką i wgraniem softa za 4999 dotyczył modelu z 2012( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@vanzi_gg: Tego nie wiem. Ale pojdzmy dalej - nie mozesz fabrycznie miec odciecia zaplonu, ale mozesz po zakupie auta takie cos zalozyc. Wiec jezeli jest taki przepis to kolejne pytanie czy dotyczy on producentow aut czy rowniez uzytkownikow.
  • Odpowiedz
@skijumper: wszystko co jest na dachu to rak. masz na hak masz na klapę czy możesz zapakować na stojąco do samochodu jak zdejmiesz koło i wyjmiesz siodełko.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@skijumper: przeczytałem cała dyskusje i nadal nie wiem, czy takie magnesowe mocowania są spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A sam bym chętnie w takie właśnie zainwestował.
  • Odpowiedz
@skijumper: Jest super. Sam używałem i nie spadł mi a czasem było pod 180 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z całego serca polecam, szczególnie ze to jest najlepszy typ montażu czyli za os przednia, wtedy rower jest najbardziej stabilny.

To wszystko jest na przyssawkach i tam jest taki lubrykant aby dać pod spod.
  • Odpowiedz