Wpis z mikrobloga

Mircy, planuję kupić bagażnik samochodowy na #rower i na stronie CR trafiłem na takie coś:

https://www.centrumrowerowe.pl/bagaznik-samochodowy-rassine-lx-b2-pd18701/

Warto zaufać tej technologii? Plusem tego rozwiązania jest dla mnie mały rozmiar bagażnika i prosty montaż. Miał ktoś z Was doświadczenie z tym produktem i może go polecić?
Dodam tylko, że z uwagi na brak haka i szyny dachowej u siebie w aucie moje poszukiwania bagażnika są mocno okrojone.

#szosa
skijumper - Mircy, planuję kupić bagażnik samochodowy na #rower i na stronie CR trafi...

źródło: comment_166140519087YmpofRU9nAiEg5ujzgbu.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
  • 0
@skijumper znajomy ma ssafwoky ale chyba jakiś droższy model i wozi festkę tak więc to odpowiada na pytanie czy można zaufać takiemu bagażników.
  • Odpowiedz
Osobiście zawsze odradzam wożenie rowerów na dachu, w/g mnie najlepszym rozwiązaniem jest bagażnik montowany na hak holowniczy. Rozwiązanie droższe, ale wygodniejsze i bezpieczniejsze.
  • Odpowiedz
@Kauabang: dokładnie, co innego jak ktoś jeździ regularnie, ale żeby od święta przewieźć rower to nie ma sensu. Belki + bagażnik dachowy to łączny koszt poniżej 1k. A sam montaż haka to często kilka tysięcy złotych.
  • Odpowiedz
@omc_kowal: jezdze kilkanascie razy w roku z rowerami na dachu i jest spoko, czemu odradzasz? koszt jednak duzo nizszy niz zakladanie haka + zakup bagaznika + ogarnianie kolejnej tablicy rejestracyjnej
  • Odpowiedz
Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

@omc_kowal: Nawet jeśli to nie każdy chce oszpecać samochód, zwłaszcza, że nie ma potrzeby częstego wożenia rowerów, bądź przyczepki z gruzem i betoniarką.
  • Odpowiedz
@Kauabang: dlatego tez odpowiedzialem, aby potencjalni uzytkownicy nie demonizowali sobie tego rozwiazania, poniewaz ono istnieje, dziala i jest OK :) trzeba pamietac zeby do parkingow podziemnych nie wjezdzac i to wszystko
  • Odpowiedz
Nie wprowadzaj ludzi w błąd.


@omc_kowal: a niby ile? Jak jeździsz jakimś tanim, popularnym autem do którego są dostępne tanie haki aftermarketowe i sam zamontujesz to może się zmieścisz w tym 1k. A do wielu aut to są właśnie kwoty liczone w tysiącach. U siebie badałem temat, właśnie pod kątem korzystania z bagażnika rowerowego, to w grę wchodziło jedynie ASO z ceną około 5k. Znajomy podobnie szukał do swojego auta, to
  • Odpowiedz
@westu:
Powodów jest kilka:
1. Wygoda - o wiele łatwiej i wygodniej jest załadować rower lub rowery na bagażnik, który jest stosunkowo nisko.
2. Opory powietrza - podczas jazdy są mniejsze z rowerami schowanymi za samochodem - zużycie paliwa.
3. Wysokość - nie obawiam się, że zapomnę, że mam rowery na dachu i wjadę na jakiś parking np. przy galerii handlowej z ograniczeniem wysokości.
4. Bezpieczeństwo - prawdopodobieństwo wyczepienia się roweru
  • Odpowiedz
@goferek:
To,że Ty jeździsz autem do którego montaż haka kosztuje kilka tyś. złotych, nie znaczy, że OP posiada podobne.
A poza tym jeśli możesz,to podaj markę i model tego samochodu i sprawdzimy czy piszesz prawdę.
  • Odpowiedz
@omc_kowal:
1. No tak ale bagaznik na hak tez trzeba zamontowac i podpiac kabelki raczej za kazdym razem kiedy chcesz przewiezc rowery, nie (nawet jesli nie, to patrz pkt 3 - problem przy cofaniu)? A z bagaznikami na rower mozesz jezdzic caly czas :) Jesli montujesz 2 rowery, uchwyty masz blisko krawedzi dachu to montaz nawet roweru 17.5kg to moment. Wiec czy jest "o wiele" latwiej i wygodniej - watpie. Problem
  • Odpowiedz
To,że Ty jeździsz autem do którego montaż haka kosztuje kilka tyś. złotych, nie znaczy, że OP posiada podobne.


@omc_kowal: nie napisałem, że taki montaż ZAWSZE tyle kosztuje. Napisałem że CZĘSTO jest to taki koszt. Op jest świadomy tego, że nie ma haka i pyta o bagażnik dachowy.
  • Odpowiedz
@skijumper: na grupie na facebooku Rower Porady była dyskusja parę razy na temat tego typu bagażników. Sporo osób wypowiadało się że wozi rowery w ten sposób i nie mieli żadnych problemów.
  • Odpowiedz