Wpis z mikrobloga

przecież w Polsce masz socjalistyczna ochronę zdrowia


@pieknamarion: Chyba niestety nie jestes w temacie. Na Ukrainie jest tak, że sobie karetke wzywasz do goraczki jak u nas w PRL. Gdzie u nas za coś takiego bedziesz ukarany. I to jest tylko przykład pokazujacy rożnice.

A co do drugiego: myślisz że dlaczego jest egzamin końcowy z bazy pytań?


@pieknamarion: Dlatego aby wdrożyć zagranicznych lekarzy do naszego systemu. Ale masz dane co
@13f14: jak chcą zwiększyć dzietność to niech zrobią zerowy pit dla ludzi z dziećmi. Tyle co placetego gówna, sam bym się na dziecko pewnie w końcu zdecydował


@konmad: I reszta ludzi ma ciebie utrzymywać? I co jeszcze?
I reszta ludzi ma ciebie utrzymywać? I co jeszcze?


@kaaban: a ty zdajesz sobie sprawę, że dochodowy to zaledwie jakieś 20-30% dochodów państwa, a pochłania 80% wydatków na administrację podatkową? Jest w choj skomplikowany, nieefektywny i ciężki do ściągnięcia. Do piachu z nim. Najlepszym dla mnie obecnie rozwiązaniem to 800zl na każde dziecko, ale tylko w formie ulgi podatkowej. I tak ogólnie byśmy wyszli z budżetem mocno do przodu, więc i
no i to jest niby dobre? Karetka jest od nagłych wypadków, od gorączki jest lekarz rodzinny


@pieknamarion: xd człowieku ja nie pisałem, że to jest dobre. Napisałeś, że w Polsce jest socjalistyczna służba zdrowia to Ci pokazałem co naprawde oznacza socjalistycznty system w medycynie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Atomus:

: zlikwiduj pit w państwie PiS, super pomysł ekspercie. Każdy samorząd na łasce rzadu.


1. Nie jestem ekspertem, w przeciwieństwie do innych, ale miło, że mnie za takiego wziąłeś.
2. Dochód gmin może być stałym procentem od podatków odprowadzanych na ich terenie, ale nie musi to być akurat PIT.
@malinq:

pięknie to brzmi w ustach kucfederaty,


Kolejny. Skąd wy się bierzecie? ()
@Kolarzino:

łatwiej
a nie tylko dla tych, którzy są elektoratem,


@13f14: tego nie ma jak sprawdzić, możesz głosować na konfederację a i tak obniżka podatków Cię obejmie. Plus akurat od tego czego zaczęli czyli u-26 to tam Pis miał chyba najniższe notowania ze wszystkich grup wiekowych to czym mowa

nie wyjątek od wyjątku, pińćset paragrafów i pisiąt progów podatkowych.


@13f14: i tego nie ma, wszyscy u-26 dostali likwidację, teraz wszyscy dostaną wysoką
@klossser: Największy problem i powód takiej niedbałości służb jest zawarty w opisie czyli

Zdarzyli do tego przywyknąć

Tak nie może być, płacimy horrendalne podatki na służbę zdrowia ( jak i na wszystko ) jeśli pozwalamy sobie mówić za za ich opłacanie należy się kiepska jakość to nie ma mowy o poprawie. Najdziwniejsze jest to, że ludzie potrafią robić inbę w pepko, że bluzka za 8 pln jest poplamiona a olewają jawne
zlikwiduj pit w państwie PiS, super pomysł ekspercie.


@Atomus: Przecież to powinno iść w parze z reformą finansowania. Można usunąć PIT i ustawić przelew np. 1k pln za każdą zameldowaną duszę. Wtedy miejsca gdzie mieszkają ludzie są dofinansowane, a tam gdzie nikogo nie ma to nie wysyłasz pieniedzy na przebimbanie.
Można też wprowadzić lokalny CIT na funkcjonowanie lokalnego samorządu - wtedy korpo pomyśli o przeniesieniu się na prowincję z centralą jeśli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@stan-tookie-1:

tego nie ma jak sprawdzić, możesz głosować na konfederację a i tak obniżka podatków Cię obejmie


Nie chodzi o jednostki, tylko o całe grupy. PiS patrzy, w których grupach społecznych ma największe poparcie i robi tym grupom dobrze kosztem innych. A jeśli trafi na kogoś, kto ich nie popiera, to trudno. Tym się nie przejmują.

i tego nie ma, wszyscy u-26 dostali likwidację,


W tej grupie wielu studentów, z których
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Xianth2:

Można też wprowadzić lokalny CIT na


CIT to dziurawy podatek, którego nie płacą grube ryby. Lepiej zastąpić obrotowym + od funduszu płac. W zasadzie te dwa podatki jeśli ustawione odpowiednio, to powinny zastąpić wszystkie pozostałe.