Wpis z mikrobloga

  • 605
Przycisnął dzisiaj głód w Astrze przy Horbaczewskiego. Bar na samej górze obok wybiegu dla kaszojadów. "Danie dnia" 25zł:
- fasolowa,
- schabowy, ziemniaki, buraczki, surówka,
- kompot.
Wszystko o dziwo poprawne. Zupa bardzo smaczna (trochę za dużo soli...), schabowy smaczny (z kuchni słychać, że tluką na miejscu). Chyba nawet smażony na smalcu. Kompot treściwy, nieprzesłodzony. Fakt, że fajnie jakby to kosztowało w barze 15-17zł, ale ceny wszędzie oszalały. Definitywnie wolę np. to, niż burgera z Pasibusa ;-)
#wroclaw #jedzenie71
bachus - Przycisnął dzisiaj głód w Astrze przy Horbaczewskiego. Bar na samej górze ob...

źródło: comment_1661363693GO4vKgJVhxaHgSvvnJV2Vf.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
@bachus: jak wyjeżdżałam z Polski taki łobiod w barze mlecznym stał 12 zł () czyli przez 6 lat ceny w gastronomii podskoczyły dwukrotnie


@PomidorovaLova: tak najbardziej to od 2020 zaczęło wystrzliwać, trza było na jeszcze dłużej restauracje zamknąć w czasie covida... teraz sobie muszą odbić ale ceny już nigdy nie wrócą. W branży restauracyjnej infacja to myślę dobre 50-60%
  • Odpowiedz
@bachus: bar astra moja wielka miłość <3
Polecam watrobke smażona z cebulką i jabłkami oraz wszystko inne z ich menu poza naleśnikami z jabłkiem
Trzymamy kciuki za powrot www do życia...
  • Odpowiedz
kaszojadów


@bachus: Nie wiem skąd się wzięło to słowo. Żeby te bachory jeszcze jadły kasze to by nie było źle. Określeniem na te współczesne spaślaki powinno być czipsojady, ewentualnie gównojady.
  • Odpowiedz
Fakt, że fajnie jakby to kosztowało w barze 15-17zł, ale ceny wszędzie oszalały


@bachus: jakos koło 2019 podniesli z 15 na 17. Wtedy były jeszcze dwa zestawy do wyboru. Potem przy pamdemii poszlo na 20 i już tylko jeden zestaw. A jakoś teraz na wiosnę wlecialo 25 ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale i tak jem tam spokojnie 4x w tygodniu.
Tak jak ktoś wyżej pisał polecam też
  • Odpowiedz
buda z knyszami na dole astry, próbowałeś tego? Taka knysze jadłem chyba z 15 lat temu i z wielką chęcią bym sobie przypomniał jej smak :d


@chodzacy_internet: jeżeli chodzi ota pizzy parkingu w takim jakby "kiosku" to jest całkiem bspoko. Tylko porcje małe. Królem okolicznych kevabowni pozostaje dla mnie sahara koło Rossmanna (rog szybowcowa/drzewieckiego).
@MadIen:
Z dań domowych dobry jest bar kuchcik w tęczy. Z kebabow jeszcze mafagaskar w tęczy.
  • Odpowiedz