Wpis z mikrobloga

Cześc, szukam jak najprostszego projektu parterówki - 3 sypialnie, 1 łazienka, kotłownio(PC) spiżarka, kuchnia z salonem na planie prostokąta z dachem czterospadowym bez poddasza użytkowego i równoczesnie myślę jak zlecać budowę.

1. Są oferty budowy takich domów(z projektem, który mi odpowiada) z bloczków H+H, dach na wiązarach, z gk podwieszonym do dolnego pasa z wyceną domu do stanu deweloperskiego z panelami podłogowymi co finansowane byłoby z oszczędności. Co w ogóle sądzicie o takim budowaniu?

2. Budowa tradycyjnie, strop terriva albo lany, tradycyjna konstrukacja dachu.
Tutaj obawiam się jedynie, ze na budowlance się nie znam.

Pytanie.

1. Czy konstrukcja wiązarowa sprawia problemy po czasie, jaką przewiduje się ich żywotność, czy ubezpieczenie takiego budynku jest droższe, czy lekki deszcz jest jakoś bardziej słyszalny?

2. Czy konstrukcja dachu 4-spadowego sprawia większe problemy wykonawcom, rozumiem, że obecnie ogólnie korzystniej jest iść w strop terriva, czy sufit z takiego stropu się tradycyjnie tynkuje czy też trzeba podwieszać GK? Jaki mniej więcej powinien być koszt budowy tym sposobem w porównaniu do "1" do deweloperskiego? Licząc że, samodzielnie zrobiłbym sobie jedynie elektrykę.

#budujzwykopem #dom
  • 2
z wyceną domu do stanu deweloperskiego


@nieznamniepamietam: Różne są opinie. Na pewno oszczędność czasu / nerwów na szukanie i dogrywanie ekip.
Jednak z tego co porównywałem wyceny różnice pomiędzy 'do stanu deweloperskiego' a na poszczegóne etapy byłī OGROMNE.