Wpis z mikrobloga

O fanach Konfederacji słów kilka
Miałem okazje krytykować różne opcje polityczne, zaczynając od konserw, liberałów, libertarian, narodowców, komunistów itp. Zwykle w takich przypadkach siliłem się przynajmniej na jakiś minimalny obiektywizm i poważny ton. Starałem się też wchodzić w dialog i podejmować jakąś dyskusje. Inaczej jest w przypadku Konfederacji. Ciężko bowiem traktować poważnie ludzi, którzy sami się tak nie traktują. Ciężko dyskutować z osobami, które za komunistów uważają każdego, kto się z nimi nie zgadza. Ciężko nie wyśmiewać kogoś, kto oderwanym od rzeczywistości szurem. I co najważniejsze niezwykle ciężko jest mieć szacunek kogoś, kto wbrew naszemu narodowemu interesowi namawia do wyjścia z UE i wspiera narracje jawnie wrogiego nam kraju, jakim jest Rosja. Do tego dochodzi straszna hipokryzja z ich strony. Kuce wspierający konfederacje mają bardzo sporą tendencję, by z jednej strony krytykować demokracje za populizm i chwalić indywidualizm oraz ludzką wolność. Z drugiej strony ich partia to dosłownie esencja populizmu i zamordyzmu, a same słowa Korwina traktują jak świętość.

Mamy tu w praktyce gorszą sytuację, niż z wyborcami PiSu. Powiem nawet więcej. PiS przy Konfederacji wypada na całkiem racjonalną i wartą oddania na nich głosu partię. Kaczyński w końcu nie twierdzi, że na Białorusi jest więcej wolności, niż w Polsce, że potrzebny jest nam taki prezydent, jak Putin, że za Hitlera były niższe podatki, a Chiny mają więcej wartości europejskich, niż UE. Takie wypowiedzi natomiast dosyć często zdarzają się Korwinowi i jego poplecznikom. Jak zwykle staram się być w miarę neutralny i obiektywny tak do Konfederacji czuje wyłącznie pogardę. Szczególnie że nawet sam Mentzen już parę lat temu wspomniał jak temat antysemityzmu, czy homofobi ta partia instrumentalnie wykorzystuje, by grać na ludzkich emocjach i zdobywać poparcie. Ogólnie trzeba powiedzieć, że Mentzenowi zdarzają się słowa szczerości (jak w przypadku przyznania się braku możliwości realnego obniżenia podatków po zdobyciu władzy w Hejt parku), a mimo to nadal są ludzie, którzy chcą na nich głosować. W takich sytuacji wychodzę z założenia, że jakakolwiek polemika z nimi jest zbędna i pozostaje zwykła szydera. W końcu równie dobrze można by próbować dyskutować z chorym psychicznie schizofrenikiem albo osłem.

#bekazprawakow #bekazpodludzi #bekazkuca #bekazkonfederacji #konfederacja #polityka #4konserwy #neuropa #antykapitalizm #revoltagainsthemodernworld #brainlet #memy #heheszki
Pobierz
źródło: comment_1661240980zay4YyCioMKeXwry4Xx4vV.jpg
  • 2
@Al-3_x: Największą tragedią Konfederacji jest właśnie ta brutalizacja i degradacja dyskursu politycznego. Rzeczy, które jeszcze kilka lat temu byłyby kompletnie niedopuszczalne, teraz uznawane są po prostu za część politycznej rzeczywistości. I tak już zostanie, rzadko to się cofa. A co do porównań z PiS - gdyby nie Konfederacja przesuwająca ochoczo okno Overtona, to i PiS musiałby być bardziej wyważoną, lepszą partią.