Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Na chwilę obecną teleskop James Webb nie pokazał nam nic czego do tej pory nie widzieliśmy. Fajne fotki ale ja liczyłem jednak na coś zupełnie nowego niż pokazywanie tego samego. Ostatnie zdjęcie Jowisza to już w ogóle nie wiem po co. Webb to będzie chyba materiał na Instagrama niż do do encyklopedii #kosmos #astronomia #astrofoto a czasu wcale może nie mieć wiele bo w każdej chwili może coś #!$%@? w te lustra. Mieliśmy zobaczyć granicę wszechświata itp
  • 12
jak te zdjęcia pewnie jakiś nerd na komputerku tworzy


@SynuZMagazynu: Powiedz nam jeszcze, że stałeś za plecami tego nerda i widziałeś jak je tworzy

Albo może nic już więcej nie pisz w tematach o których masz zerowe pojęcie
@Megasuper: ja wiem, że dzisiejsze czasy to "wszystko, teraz, już, natychmiast" ale nie dajmy się zwariować. Teleskop ma rozpisane badania na lata, a zebrane dane trzeba będzie jeszcze analizować przez kolejne lata. Spokojnie, cierpliwości.
@Megasuper: zgadzam się, że jeżeli chodzi o same obrazy na które my patrzymy to raczej ewolucja a nie rewolucja. ale ten teleskop powstał żeby dostarczyć danych naukowych a same zdjęcia pokazywane w internecie to tylko efekt uboczny dla mas. ilość danych naukowych jest na pewno zdecydowanie większa niż kiedykolwiek wcześniej tylko one by nas nie zaciekawiły jako laików i pewnie niewiele byśmy z nich rozumieli, stąd to lekkie rozczarowanie.