Wpis z mikrobloga

Dej przepis ( może być na priv ) bo mam so przerobienia trochę


@kutwa_sprytny: Całą cukinię ścierasz na tarce o grubych oczkach, solisz łyżkę mieszasz, wrzucasz na durszlak, idziesz sobie na min. 1,5 godziny.
Po powrocie wyciskasz w rękach, mieszasz z serem favita (jak nie masz może być ew. feta :P) i dużym pęczkiem pietruszki zielonej. Do całości daj 1 całe jajko i 1 żółtko, ok. 3 łyżki mąki pszennej, nie
po co to tak? Jak dasz 1-2 jaja to nie wyjdzie? Zaloze sie, ze nie wyczujesz roznicy


@FaterAnona: Wyjdzie, bardziej mokre, możliwe że nie czuć żółtek bo nie o to chodzi w tym daniu ale bez żółtek na pewno nie byłyby takie dobre.
Zrób eksperyment. Usmaż 2 omlety. Jeden omlet z 2 jajek i drugi z np. jajka i 2 żółtek. Różnica jest kolosalna. Zobaczysz. Albo zrób raz ciasto do ryby
@Bogdan23: Tłuszcz musi być mocno rozgrzany, wiadomo że trochę nasiąkną, to naturalne. Wyciągam je z patelni łopatką z dziurami, wtedy olej skapuje na patelnię. Inni używają także ręczników papierowych. W środku one nie są w ogóle tłuste.
Favita to tłuszcz z kilogramem soli ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@franaa: No, właśnie, do placków jak znalazł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale proszę robić ze swoimi ulubionymi serami, ja innego bym tu nie dała, być może dlatego że tak się już nauczyłam i chodzi mi o określona konsystencje oraz smak, w tym wypadku słony.
@arinkao: jakiś przepis na to jest konkretny gdzieś może jest? Mamie bym podesłał, bo ona jest cukino-lubna, to może by sobie zrobiła coś takiego kiedyś.

edit. jestem głupi i dopiero teraz zauważyłem, że wrzuciłeś/-aś wyżej