Wpis z mikrobloga

Co te auta takie drugie, że nawet taki Huyndai i30 z 2008 roku, 180-200 tys km, po 18-19k chodzi. I to od handlarza

Wydaje mi sie ze nawet rok temu bylo troche taniej, a już wtedy było drogo. Od czasow kowida odkladalem zakup zeby nie przepłacac i dalej musze odkładać

Chyba ze to tyko tak na podkarpaciu takie ceny, bo ukraińce wywożą

#samochody #motoryzacja #pytanie
  • 20
@essos: W pewnym sensie sobie odpowiedziałeś, ale bardziej chodzi o to, że na nówki z salonu czeka się pół roku, czy nawet rok, a po drugie z Niemiec nie ma co przywozić, bo tam też nic nie ma ciekawego.
@nophp: 2 lata po kowidzie i dalej tyle sie czeka na te auta z salonu?

A w ogle to dlaczego przez to tak rosną ceny tańszych, starych aut?
Jak kogos stać na nowe auto, to jesli nie moze go mieć, chyba nie celuje w najtanszy segment
@essos: Sam osobiście nie testowałem, ale takie są słuchy, że się czeka dłuższy czas na samochody z salonów i do tego nie wiadomo w jakiej specyfikacji do końca on dotrze, bo brakuje niektórych podzespołów. No i są mocno wadliwe jak to udowodnił Łysy z M4K ostatnio. Co za tym idzie właśnie ludzie nie chcą kupować nowych aut, nie sprzedają starych, bo czymś trzeba jeździć i nie ma starych aut na rynku.
Ja za swój samochód ponad rok temu dałem ponad 22 tys. zł. Dzisiaj jest wart już 30 tys. zł. według ogłoszeń, więc nieźle się wszystko pierniczy.


@nophp: Kurła, a rok temu juz było za drogo... było jednak kupować przy peirwszych zwyżkach jak był covid

A co to za auto?