Wpis z mikrobloga

W bardzo wielu moich przepisach wspominam o przecierze paprykowym.
Dzisiaj go zrobiłam z 5 kg papryki czerwonej, być może starczy na rok, oczywiście wyszło więcej niż na zdjęciu. Używam go do dań, jako przyprawę, także do wielu sosów albo po prostu sam, np. na pizzę, ser lub kanapki, tosty. Jest świetny i intensywny, nie przypomina żadnego ze sklepowych produktów.

Polecam akurat teraz, gdy papryka kosztuje 5zł ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

#gotujzwykopem #papryczki #arinkaofood
arinkao - W bardzo wielu moich przepisach wspominam o przecierze paprykowym. 
Dzisia...

źródło: comment_1660945422xTP5UlILKSsa7U1wtsKyhg.jpg

Pobierz
  • 23
@dm0wsk1: @Malchos: Wszystkkie pokroiłam zagotowałam w wodzie do miękkości, potem zblendowałam w 300 ml. oleju rzepakowego, ostro posoliłam, dałam trochę cukru.
Gotowane i mieszane 3,5 godziny. Można też upiec w piekarniku. Tu uwaga, ona strasznie pierdzi, jak sie gotuje potrafi strzelać po całej kuchni z garnka jak barszczyk https://www.wykop.pl/wpis/58099571/kurla-barszczyk-xd-heheszki/ Trzeba pilnować i mieszać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Potem słoiki i pasteryzacja w piekarniku w 130 stopniach
arinkao - @dm0wsk1: @Malchos: Wszystkkie pokroiłam zagotowałam w wodzie do miękkości,...

źródło: comment_1660946098Ms7hFcQPUgfqmWq9pSDZGo.jpg

Pobierz
pierwszy raz taką widzę


@MlodyWilk: Nie dziwie się. W poprzednim miejscu zamieszkania miałam dobry warzywniak w którym sie pojawiała raz w roku i była dosłownie tydzień. Wiele lat polowałam na nią i sobie odpuściłam ale pisze o tym bo wielu wykopków ma możliwość zakupienia, niech szukają jak chcą coś lepszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tej zwykłej nie obieram, pomidorową chwilę gotowałam i obierałam pół dnia przed gotowaniem,
@MlodyWilk: Moja mama była zdania że papryka pomidorowa ma za grubą skórkę, ona się komuś przyklei do żołądka, zacznie wymiotować, nie zdąży na sor i po prostu umrze... Raz to olałam i zblendowałam, wiesz jak to się skończyło. Ile lat obierałam papryki to moje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@arinkao: też taką robię z różową tylko jeszcze dodaje trochę chili i czosnku. Polecam nawet na spod do pizzy zamiast pomidorowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@chup: Wolę sobie dodać chili i czosnku do tego bo w domu są ludzie którzy wolą słodkie, nie ostre. Niedawno temu zrobiłam podobny przecier czosnkowy. Polecam, mega sprawa. Wyciągasz słoik z lodówki i masz pyszny czosnek na łyżeczce ( ͡° ͜ʖ ͡°)