Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@komandor55: od paru miesięcy szukam samochodu. Straszne szroty sprowadzają. Po stanie silnika często widać, że jakiś Turek zrobił tym 100k+ km bez zmiany oleju i pchnął do Polski jak już samochód zaczął się sypać. Przestałem jeździć dalej niż 50 km za samochodami, bo szkoda czasu i paliwa. Z Niemiec to wręcz szukałbym trochę bitego. Jeśli nie był walony zbyt mocno i jest to jakoś dobrze zrobione, to na pewno jest większa
@komandor55: @M13X: Tego typu auta w tej kwocie cenowej na niemieckich blachach od handlarza to najpewniej będzie mina , już nawet nie o to chodzi że stuknięty albo coś ale stan techniczny także będzie dramatem. Już lepiej szukaj od osoby prywatnej większe prawdopodobieństwo że chociaż jest serwisowane na bierząco.
@M13X: @lentilek: @piwakk: Patrzę na ogłoszenia prywatne niestety prawie nic niema w okolicy, sami handlarze/komisy z Niemiec. Dlatego właśnie się zastanawiam o co to chodzi. Czyli silniki głównie silniki do generalnego remontu? W sumie jeszcze nie byłem oglądać żadnego samochodu.

Mój pierwszy samochód kupiłem 13 lat temu Polo III na jakiejś giełdzie samochodowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do dziś jeździ ale w sumie wtedy też
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@komandor55: jak się nie znasz to poczytaj sobie trochę na temat sprawdzania samochodu i jak już znajdziesz coś, co uznasz za sensowny egzemplarz, to koniecznie ogarnij sobie jakiegoś ZAUFANEGO mechanika do obejrzenia go jeszcze raz przed ewentualnym zakupem
@M13X: Dzięki za porady. Czytam sporo, chyba zrobię listę co trzeba sprawdzić i będę z niej leciał. Ale faktycznie trzeba będzie uruchomić kontakty i poszukać jakiegoś mechanika. Zaufanego mechanika to jeszcze bym znalazł ale takiego który ma czas jeździć i oglądać samochody to już gorzej.
@komandor55: No ja właśnie z mechanikiem pojechałem te gruzy oglądać , i w jeden dzień obskoczyliśmy parę komisów bo główny cel okazał się miną a że była sobota i nie pracował to już spędziliśmy dzień na oglądaniu i powiem ci że dramat. Tu nawet nie chodzi że bite bo jak kupisz od kogoś prywatnego a on przedtem kupił z takiego typu komisu to też jest nadal bity XD ale wpakował siano