Wpis z mikrobloga

#inpost #przedsiebiorczosc

Pamiętam jak ludzie się dziwili po cholerę te metalowe plakietki. A to Inpost walczył z chorymi przepisami, by zaistnieć na rynku. #!$%@? prawo mocno im to utrudniało, ale w końcu się udało. I co teraz mamy dzięki Inpost? Większość wie i chętnie korzysta z usług paczkomatów, dzięki temu nie musimy polegać do widzimisię kuriera o której podjedzie pod dom, albo co gorsza o zgrozo - ganiać z awizo na pocztę następnego dnia. Dziękujemy Pan Inpost - udowadniasz, że prywatna inicjatywa zdecydowanie częściej jest bardziej wydajna i ułatwia życie ludziom.
kuroszczur - #inpost #przedsiębiorczosc

Pamiętam jak ludzie się dziwili po cholerę...

źródło: comment_1660900435TE2judHS4J1AXHjxcGlmgk.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@kuroszczur: ja pamiętam jak chciałem być postępowy i zamówiłem paczkę przez inpost. Okazało się że w moim rodzinnym mieście jest jeden punkt odbioru i to na drugim końcu miasta. Paczki nie udało mi się odebrać bo kończyłem zajęcia zbyt późno :/
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 307
@kuroszczur: paczkomaty są git ale trzeba pamiętać o mega gównianej robocie jaka zrobili z przesyłkami sądowymi które zalegały w miesnych i temu podobnych miejscach.
  • Odpowiedz
@kuroszczur: Fajnie, tylko nie zapominaj, ze u kuriera to nie widzimisię, tylko trasowka. Oczywiście nie zmienia to faktu niskiej przewidywalności godziny dostawy.
Co do poczty, to przy całym #!$%@? tej instytucji, kolejkach u zarania ecom i kalendarzach z papiezem obok gąbek do mycia dupy, to jest to podmiot działajacy w innych warunkach. Np dostarczają osobiście i zapewniają placówki we wszystkich częściach kraju, nawet tych najbardziej egzotycznych. W tamtym czasie inpost nie
  • Odpowiedz
@kuroszczur: ale przecież aktualnie na rynku nie ma żadnej firmy dostarczającej listy poniżej 50g oprócz poczty polskiej. Oczywiście możesz nadać paczkę kurierem i może to być koperta. Ale de facto mimo zniesienia monopolu poczty konkurencji na rynku nie ma
  • Odpowiedz
@kuroszczur: Kapitan państwo jak zwykle dostarczał usługi na wysokim poziomie, ale wspomnij o sprywatyzowaniu NFZ to "reeeeeeeeeeeeeeeee nikogo nie będzie stać na leczenie i ludzie będą umierać na ulicy" ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Boxcutter: Ja mam swoje pojęcie o kapitanie państwo - takie, że jedyne, co powinno to nie istnieć, ale nie chciałem brutalizować prawdy o wyższości usług prywatnych na państwowymi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@kuroszczur: pamiętam, że Inpost kiedyś wygrał przetarg na obsługę korespondencji urzędów. I cholernie sobie z tym nie radził. Dodatkowo afery z porzuconymi torbami z przesyłkami. Dodatkowo początki Paczkomatow nie były kolorowe. Cieszę się, że mimo to udało im się przebić.
  • Odpowiedz
  • 7
@kuroszczur choć trzeba przyznać że wysyłki paczkomatem są już dość drogie, praktycznie w cenie kuriera z rabatem gdzie jednak kurier musi poświęcić nieporównywalnie więcej pracy na ich dostarczanie.
  • Odpowiedz
@kuroszczur: Gdyby nie Inpost to do teraz byśmy musieli stać w kolejkach po paczki za pięcioma starymi babami. O Orlen Paczce czy automatach paczkowych PP moglibyśmy pomarzyć. A pocztex sam teraz używa spożywczaków jako punktów odbioru przesyłek
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@kuroszczur: ulatwia zycie ludziom, chyba ze ci ludzie sa ich pracownikami.

Dzisiaj inpost zamiast do listow blaszke przykleja pracownikom do wyplaty zeby w kieszeni sprawiala wrazenie ciezszej.
  • Odpowiedz
@kuroszczur: Na inpost narzekają jeśli juz dwie grupy ludzi:

1. Ci którzy nie pamiętają czasów jak Poczta była totalnym monopolistą (bo są za młodzi)
2. Ci którzy te kilkanaście lat temu nie mieli internetu i z pocztą mieli styczność jedynie jak pocztówkę z wakacji dziadkom wysyłali
  • Odpowiedz