Wpis z mikrobloga

Mirki, prośba o efekt wykop. Otóż na Facebooku działa bardzo sprytnie działający oszust/ oszustka na profilu - Dominika Wernicka. Oferuje pomoc w zakładach bukmacherskich, ogłaszając się po forach typerskich. Profil wygląda wiarygodnie, po wymianie konwersacji i zapłacie 200 złotych, osoba ta twierdzi, iż zagrała dla Ciebie kupon live i wygrałeś 1200-1400 złotych. Następnie mówi, że prześle Ci nagrodę kodem BLIK. Niestety z racji roztargnienia i radości nie każdy zauważy, że owa "wpłata" BLIK to tak naprawdę -500 zł na konto buka ebetx.pl. Oszust/oszustka jest na tyle bezczelna, że wypisuje ponowne wiadomości o rzekomym zbugowaniu strony i udaje skruszoną, że wszystko stały się przez przypadek, po czym oferuje kolejną "wysyłkę" BLIK. Prośba o udostępnianie gdzie się da profilu, sprawa oczywiście trafi na policję, ale zapewnijmy tej osobie sławę i ułatwmy służbom schwytanie jej/jego. Trafiła na osobę, która zapewni jej/jemu sławę i z którą takich numerów się nie próbuje ;) Poniżej dostępne screeny z rozmowy


#wyludzenie #polska #bekazpodludzi ##!$%@?
lukto95 - Mirki, prośba o efekt wykop. Otóż na Facebooku działa bardzo sprytnie dział...

źródło: comment_16608591114PjKsQjSkp7efep89rgGDf.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@lukto95: a może laska nie jest oszustem tylko coś źle kliknałęś? zresztą zartuje, jak mogles wyslac komus obcemu z fb pieniądze? po czym niby stwierdzasz że profil wyglada wiarygodnie? XD

Jeśli to prawdziwa laska to pięknie Cie wystrychała na dudka i ja ją szanuje bardizej niż Ciebie
  • Odpowiedz
@lukto95 policja umorzy. Podany został blik osobie postronnej, w umowie z bankiem jest napisane że blik jest dla użytkownika konta. Temat przerabiany na posterunku wielokrotnie. Przynajmniej nauczka na przyszłość nie była droga.
  • Odpowiedz
@elementarz1: Gram trochę w bukmacherce i dołączałem do różnych grup. Moja nieuwaga. Za drugim razem jak chciała wyłudzić kolejne 500 zabawiłem się perfekcyjnie, udając idiotę i podając BLIK, a potem nie potwiedziłem i napisałem, że ma czas do północy na odesłanie kasy. Block natychmiastowo oczywiście. Nauczka parę stówek, ale jeśli będzie mieć sławę to może ktoś inny zaganiany się nie nabierze.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@elementarz1 Co proponujesz zgłaszać do niebieskich, czy to nie ma sensu? #!$%@?ć te kilka stówek, zapłata za głupotę. Bardziej chodzi mi o to, żeby takie ścierwo nie latało sobie bezkarnie po sieci i nie oszukiwało innych
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@nalot_1 Przy większych sumach uważałbym bardziej. Przy tych paru stówkach po prostu zagoniony zachowałem się jak debil. Drugim razem jak próbowano drugi raz zrobić zabawiłem się już lepiej. Uruchomiłem BLIK, pewnie cieszyli się już, że drugi raz mają durnia, a tu nagle block
  • Odpowiedz
@lukto95: jak Cie to uspokoi to zadzwoń na psy i zobaczysz, że powiedzą Ci że znają już dokładnie taki sposób działania i że "ma pan szczęscie rze to nie było wincyj piniendzy"

aha, ci oszusci prawdopodobnie wrzucili cie do bazy danych potencjalnych łatwych ofiar scamów wiec spodziewaj się krucjaty przeciwko sobie w niedlugim czasie, nie odbieraj telefonow, nie czytaj mejli, nie odpisuj na sms
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@elementarz1 No jak znam życie to gówno zrobią, bo przy większych sumach nic nie robili, a co dopiero poniżej tysiąca. No nic najlepiej byłoby zatrudnić jakiegoś informatyka i znaleźć IP gnoja XD
  • Odpowiedz
@glassmice: No debil i tyle xD po prostu dołączałem do paru grup typerskich w podobny sposób. Z tym, że tam otrzymywałem link do grupy, konkretne typy i dostęp do analiz, zakłady z poprzednich dni itp. Tutaj po prostu #!$%@?łem kitę solidną, no co mam powiedzieć? 500 ziko jest śmieszne, ale czytałem artykuł, że babkę z Konina na 90 tysięcy zrobili. Dlatego trzeba ostrzegać gdzie się da przed takimi kur.....Przy większej sumie
  • Odpowiedz