Wpis z mikrobloga

@redorbiter: ja dochodzę do wniosku takiego, że świat trochę podpowiada tak, żeby kupić laptop biznesowy + konsolę, ale to znowu wyklucza np. korzystanie z benefitów GPGPU, jednak i na to korporacje znalazły rozwiązanie i oferują obliczenia w chmurze, tylko znowu ze zbyt dużym progiem wejścia dla amatorskiego korzystania.

Jeszcze w świecie smoków, to niektórzy idą w stronę #egpu i są z tego zadowoleni, tylko trzeba wiedzieć, że ma się port
Jeszcze w światach fikcji, niektórzy idą w stronę #egpu, tylko trzeba wiedzieć, że ma się Thunderbolta 40Gb/s


@patrolez: czaję, że zasoby masz zdalnie i tylko puszka ze złączem sieciowym i kabel do monitora. Chyba nie jestem aż tak wymagającym graczem, chociaż ostatnio lubię sobie coś włączyć, ale to też bardziej z sentymentu.

@cagogsg: jeśli chodzi o parametry to Legion chyba nie ma konkurencji w swojej cenie. Wygląd też klasa.
@Ziutek_Grabaz: Znaczne podniesienie rozmiaru, masy (wydajne chłodzenie), ceny (karta, która i tak do przeglądarki, Outlooka i Excela się nie przyda) itd.

A co stoi na przeszkodzie, żeby wrzucić wyciągarkę do Astona Martina lub Ferrari? Poza #!$%@? producentów.
@heathenreel jedynie chlodzenie tu może ma cos wspólnego z tematem bo gamingowe są cięższe i droższe. Czyli nikomu kto szuka połączenia by to nie wadziło, za to w samochodach masz zupełnie inny typ nadwozia i fizyke przeciwko. Chciałeś zabłysnąć a zniknąłes.
@Ziutek_Grabaz: A po co firma ma kupować pracownikom cięższe i droższe laptopy z mocnymi GPU, które nie są im w zdecydowanej większości przypadków potrzebne do pracy?
A jak taka specyficzna potrzeba faktycznie jest, to są laptopy "mobile workstation", np Thinkpad seria P.
@heathenreel a kto mówi o kupowaniu pracownikom? Ja mam firmę i chce na wakacje jeździć z jednym lapkiem. To nie jest specyficzna potrzeba. To jest #!$%@? producentów wymuszających dodawanie podzespołów lub kupowanie 2 lapkow.