Wpis z mikrobloga

#programowanie #javascript
Pisze program do liczenia biletów tylko że nie wiem jak to dobrze napisać tak żeby liczyło bilety z dwóch grup i żeby w konsoli "drukowało" ticket#1 potem ticket#2 itp. jak będzie np w jednej grupie 25 a w drugiej 30 to żeby w konsoli wypluło 55 takich ticket. Wie ktoś jak to napisać?
  • 15
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@massejferguson: brzmi jak bait.

Ale odpiszę, bo akurat nie chce mi się iść po herbatę do kuchni.

Wrzuć kod i napisz dokładnie czego oczekujesz, żeby wypisało. Dane wejściowe, dane wyjściowe. Inaczej nikt ci nie pomoże, bo to wróżenie z fusów co masz i co chcesz zrobić.
  • Odpowiedz
@mk321: to jest kod
for(i=0; i<=adults; i++){
console.log("Ticket#" + i);
}
Wypisuje mi bilety dorosłych jako:
Ticket#1
Ticket#2
I tak dalej
A chciałbym żeby wypisywało mi też bilety dzieci po biletach dorosłych. Mam 42 dorosłych i 8 dzieci
Czyli żeby po biletach dorosłych czyli po Ticked#42 zaczeło liczyć dodatkowo bilety dzieci czyli:
Ticket#43
Ticket#44
Aż do Ticket#50
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@massejferguson: nie znam js, ale musisz złączyć dwie kolekcje.

Przede wszystkim robisz zmienna tickets = concat(adults, shitheads)

Nie wiem jak w js to się robi, ale chyba metoda concat właśnie. No i w pętli zamiast po adults, to lecisz po tickets.

Odpowiedz pisana na kolanie, ale innych chętnych do pomocy nie widzę xd
  • Odpowiedz
@danzaxkuduro: czyli jak idziesz do mechanika i mówisz „panie, coś nie działa. Wie pan co to, prawda?” to normalnie mechanik wyjmie szklana kule i powie ze to uszczelka poszła? Koleś chce pomocy nie dając nawet fragmentu kodu. To jak tutaj pomoc?
  • Odpowiedz
Dobra już mam dziękuje za pomoc. Tutaj jest kod który robi tak ja chciałem czyli "drukuje" Ticket#1 Ticket#2 itak dalej aż do 50:
k=(adults+children)
for(i=0; i<=k; i++){
console.log("Ticket#" + i);
}
  • Odpowiedz