Wpis z mikrobloga

Dobra mirki bo wczoraj wpadł do mnie Victorinox 5.2060.20 i w sumie mam zamiar dbać do grobowej deski o niego.. I stąd pytanie czym ostrzyc tego bydlaka??? Macie pojęcie ? Sam Victorinox na stronie poleca swoją ostrzałkę + osełkę. 10 razy jedziesz ostarzłkę potem kilka razy kąt 20 stopni osełkę i ponoć ma być git... Co kupić? Czy anysharp używać dalej i w dupę...
#nozeboners #noze #kuchnia #gotowanie #ostrzenie #pytanie #pytaniedoeksperta #victorinox
tadocrostu - Dobra mirki bo wczoraj wpadł do mnie Victorinox 5.2060.20 i w sumie mam ...

źródło: comment_1660824405XzPHLlwf0kU2KALXuwIxzT.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tadocrostu: no nie przesadzaj. Fajny nóż ale to zwykły kuchenniak. Kupiłem używany system lanskiego z kilkoma kamieniami, testowałem go na totalnie zrytych nożach kuchennych które mój tata ostrzył od lat na jakiejś szlifierce tak że KT była totalnie zjechana. Odradzam ten system. Za dużo z tym roboty, jakieś uchwyty, imadełko, pół godziny przygotowań na coś co możesz uzyskać na kamieniu w 3 minuty.
Kup taidea TG0831 i ostrz z ręki plus
  • Odpowiedz
@kolesio: dzięi mirek ale kupiłem już ten zestaw z fotki czyli ostrzalka + stalka i jest chyba git bo już testowalem.. Orientujesz sie czy taka stalka to sie niszczy po jakims czasie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tadocrostu: zalezy z czego ta stalka zrobiona i co na niej ostrzysz. Jak stalka diamentowa albo ceramiczna to raczej się nie zniszczy w żadnym rozsądnym czasie
  • Odpowiedz