Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co to za nowa moda wśród nastolatków na szybkie zaręczyny? Mam siostrę 18 lvl i już 4 się zaręczyła (w tym 1 jest w ciąży). Obserwując towarzystwo 16-23 mam wrażenie, że totalnie żyją chwilą bez żadnych konsekwencji. Najpierw robią, później myślą. [tak wiem #boomer alert].
Pokolenie naszych rodziców -> szybki ślub w młodym wieku, najważniejsza stabilizacja, boomerskie przekonania i zaleciałości po komunie
Moje pokolenie -> robienie wszystko inaczej niż boomerzy, ostrożność, mocno przesunięta granica rodzicielstwa, kwestionowanie kościoła, stale spadająca liczba małżeństw, mniejsza dzietność, większa liczba rozwodów
Obecne pokolenie -> całkowite YOLO. Imprezki, tiktoki, instagramy, ONSy, FWB jak popadnie byle był pędzel na głowie i iPhone. Niby każdy indywidualny, alternatywny ale wszyscy robią to co tiktok powie albo modne na instagramie. Jak już znajdzie jakiegoś pędzlaka, z którym jest dłużej niż pół roku to wielka miłość na całe życie i klapki na oczach i zaręczyny na pierwszych wspólnych wakacjach w Grecji z biura podróży. Ogólnie to mało kto myśli, każdy chciałby mieć wszystko tu i teraz bez żadnego wysiłku.

#przemyslenia #tiktok #instagram #tinder #zwiazki #slub #zareczyny #dzieci #antynatalizm #przegryw #blackpill #seks #socialmedia #zoomer #90s

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62fe1865bc52ede86857a1e8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Co to za nowa moda wśród nastolatkó...

źródło: comment_1660821331gFug2S1KpgstDIso8kRK8W.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zawsze tak było, dzisiejsza młodzież niczym nie różni się od dawniejszej. Mamy tylko inne warunki. Oni też kiedyś będą boomerami i my będziemy a dzisiejszy boomerzy za 20 lat mogą stać się wzorem do naśladowania przez jakieś pokolenie.
Tak już jest.
Ludzie dostali dostęp do nieograniczonej wiedzy, teoretycznie większość ludzi powinna mieć wiedzę większa niż przeciętny profesor 50 lat temu. Ale nie jest tak, poszło w drugim kierunku. To temat
  • Odpowiedz