Wpis z mikrobloga

@Don_Hollywood: W sumie ciekawa analiza. Za mało jednak oglądałem aby powiedzieć na ile się zgadzam. Co do tego, że tego typu seriale mają kreować opinię publiczną - pełna zgoda.
  • Odpowiedz
@Tibor: Tak swoją drogą, Rodzina Zastępcza jest lubiana, "woke" seriale nie. Dlaczego tak jest? Otóż postacie są tak napisane, że ich narodowość, kolor skóry itd. nie są główną i jedyną cechą istnienia tych postaci w serialu. Oczywiście były motywy pisane głównie pod to, jak sprawdzanie czy Romek nie kradnie, albo Eliza uprawiająca magię voodoo czy inne #!$%@?-muje, ale większość odcinków opierała się na charakterze postaci, a nie na wiecznym powtarzaniu że
  • Odpowiedz
@Tibor: bo ludzie tak naprawdę mają #!$%@? na kolor skóry, czy mniejszości seksualne, dopóki nie na tym jest skupiona historia, ma to narracyjny sens i przede wszystkim film/serial się broni. "Woke" to wpychanie tego co mówiłem do wyrzygania i do tego w gównianych produkcjach, gdzie nawet sami twórcy mówiąc o swoich dziełach podkreślają jakie to ono nie jest "zróżnicowane" i "reprezentatywne" i dopiero gdzieś tam na dalszych miejscach (o ile wcale)
FrasierCrane - @Tibor: bo ludzie tak naprawdę mają #!$%@? na kolor skóry, czy mniejsz...

źródło: comment_1660821399BhjCbD9K8A3cixFaWPNo3q.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Bover: Tyle ze między tym serialem, a nowopowstalymi jest drobna różnica: w rodzinie zastępczej tło składa się z tej „kolorowej” rodziny, a scenariusz jest już pisany aby był ciekawy, smieszny, wstaw dowolny przymiotnik. Za to w nowych serialach fabuła jest rzeczą maloistotna, bohaterowie skupiają się na tym żeby pokazywać jak są pokrzywdzeni ze względu na kolor skory czy orientacje.

Jako ciekawostkę wrzucę, ze moja narzeczona z nudów włączyła jakiś serial na
  • Odpowiedz
@spidero: wiesz jak ajest roznica? Ze oni to zrobili swiadomie w ramach czegoś nowego i ciekawego. A dzis jak widze takie coś to wiem ze to jest zrobione bo polityka. I to jest zajebista roznica.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adamczwa: a rodzina to niby co robiła? W czasach jej emisji ludzie nie widzieli nic dziwnego w tym, żeby czarnych wytykać palcami (w sumie ciągle są zjeby które tak mówią). Popularne było myślenie że Polak musi być biały i katolik - rodzina zastępcza walczyła z tym normalizując to co dla robaków było dziwne, że ludzie są różni i możemy obok siebie żyć.

To że miała dobry scenariusz to jest jedna rzecz,
  • Odpowiedz