Wpis z mikrobloga

Da się w BMW 520D X-drive (generacja g30, rok 2017) jakoś sterować tym napędem na 4 koła, czy jedynie dołącza się automatycznie i nie ma żadnej opcji sterowania ręcznego?
#motoryzacja #bmw
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Euph0: przecież xDrive to stały napęd i nic się nie dołącza. Po odpaleniu masz od razu 4x4. Można tym sterować przez xDelete.
  • Odpowiedz
@Koichi: xDrive nigdy nie był stałym napędem, to dołączany napęd na zasadzie haldexa. Normalnie w BMW napędzany jest tyl ale za potrzebą dołącza się przód lub poszczególne koła. Nigdy nie ma 50/50.
@Euph0: a co chcesz tym osiągnąć?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bruhh: Jak nie jest stały jak w każdych warunkach ciągnie na 4 koła a nie jak w golfie czy passacie w razie uślizgu tylnej osi.
Przynajmniej tak było w F10/E60. Dlatego po wyłączeniu przodu auto pali mi pół litra mniej na 100km.
  • Odpowiedz
@Koichi: No to teraz przeczytaj twoja wypowiedź ponownie i odpowiedz mi w jaki sposób odłączyłeś przód aplikacją przy stałym napędzie? xdelete usuwa magicznie zębatki na skrzyni rozdzielczej? ( ͡~ ͜ʖ ͡°) xDrive jest i był dołączanym napędem z mocą rozdzieloną 40/60. To znaczy praktycznie przez 80% czasu napędzany jest tyl a tylko w razie potrzeby dołącza się przód na 40/60. Tak czy siak sprzęgło zawsze reguluje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bruhh: Fakt może źle to zabrzmiało. Torsten to nie jest ale działa też inaczej niż typowy Haldex w kompakcie. Dlatego napisałem, że po odpaleniu silnika. Bo normalnie koła przednie kręcą się swobodnie dopiero jak nastawnik złączy tarcze cierne to masz 4x4.
  • Odpowiedz
@Koichi: Działa dokładnie tak samo jak w kompakcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zabawne że wspominasz o f10, które przy próbie driftu ewidentnie dopinało przód napęd bo było to czuć
  • Odpowiedz
@Koichi: No tak, czyli to napęd dołączany a nie stały. Stale jest rwd, ale praktycznie przy każdym manewrze czy coś minimalnie dołącza przód
  • Odpowiedz